Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dubai Kuleleri'nin Arsası İçin Yeni Plana Onay

Dubai Kuleleleri inşaatıyla gündeme gelen Levent'teki İETT'ye ait 46 bin metrekarelik arsanın Kağıthane sınırları içinde kalan 11 bin metrekarelik kısmının ilçe belediyesi tarafından hazırlanan 1/100'lik planı, dün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

Radikal Gazetesi
Dubai Kuleleri'nin Arsası İçin Yeni Plana Onay

b>Dubai Kuleleleri inşaatıyla gündeme gelen Levent'teki İETT'ye ait 46 bin metrekarelik arsanın Kağıthane sınırları içinde kalan 11 bin metrekarelik kısmının ilçe belediyesi tarafından hazırlanan 1/100'lik planı, dün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi. Plana göre arsanın Kağıthane sınırları içinde bulunan bölümü inşaat alanı olarak değil, 20 metre genişliğinde yolla yeşil alan olarak değerlendirilecek.

Şişli ve Kağıthane sınırları içindeki toplam 46 bin metrekarelik arazinin, 1/5000'lik planlarının geçen mayıs ayında İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yoğun tartışmalar sonrası kabul edilmesinin ardından, ilçe belediyelerinden geçmesi gereken 1/1000'lik planlar da meclis gündemine geldi. Arazinin 11 bin metrekarelik kısmının bulunduğu Kağıthane Belediye Meclisi, eylül ayında 1/1000'lik planları CHP'lilerin karşı oyuna rağmen meclisten geçirdi. İlçe meclisinde alınan bu karar dün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne getirildi. Meclisteki CHP'lilerin hayır oyu verdiği plan, AKP'li üyelerin oylarıyla kabul edildi.

Sıra Şişli Belediyesi'nde
Önümüzdeki günlerde, arazinin Şişli'deki sınırlarının planlarının da meclise gelmesiyle birlikte, kulelerin yapılması planlanan arazinin imar plan aşamaları tamamlanmış olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, yapacağı ve ihale yöntemiyle bedelini açıklayacağı toplantıdan sonra da, arazinin satışı gerçekleştirilecek. Söz konusu alanın ikiz kule inşaatı için Dubai Veliaht Prensi Şeyh Muhammed Bin Raşit el-Maktum'a ait şirkete verileceği haberleri, kamuoyunda geniş tartışma yaratmıştı. Bunun üzerine bir açıklama yapan Topbaş, arsanın ihale usulüyle en çok parayı kim verirse ona satılacağını açıklamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dubai-kulelerinin-arsasi-icin-yeni-plana-onay_48944.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!