Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dubai'deki Müteahhitlere Kötü Haber

DEİK/Türk-Katar İş Konseyi Başkanı Emin Sazak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dubai'de müteahhitlik sektöründe faaliyet gösteren firmaların yaptığı işlerden dolayı alacaklarının biraz daha gecikmeli olarak ödeneceği şeklinde bir problemin ortaya çıktığını belirterek, ''Kurum, bankalara borçlarını geç ödeyeceğini söylüyorsa, herhalde iş birliği

Gazete Haber Türk
Dubai'deki Müteahhitlere Kötü Haber

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Katar İş Konseyi Başkanı Emin Sazak, bölgede iş yapan müteahhitlerin ödemelerinin gecikeceğini kaydetti.

DEİK/Türk-Katar İş Konseyi Başkanı Emin Sazak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dubai'de müteahhitlik sektöründe faaliyet gösteren firmaların yaptığı işlerden dolayı alacaklarının biraz daha gecikmeli olarak ödeneceği şeklinde bir problemin ortaya çıktığını belirterek, ''Kurum, bankalara borçlarını geç ödeyeceğini söylüyorsa, herhalde iş birliği yaptıklarına, müteahhit firmalarına ödemelerini geciktirecektir'' dedi.

Sadece bir kaç Türk firmasının Dubai'de yatırım yapmak için bir girişimde bulunduğunu ancak krizle beraber bunları da geri çektiğini bildiğini ifade eden Sazak, orada faaliyet gösterenlerin neredeyse tamamının inşaat sektöründe müteahhitlik yaptığını dile getirdi.

Sazak, Dubai'den hızlı bir toparlanma beklemediğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

''Türk müteahhitlerin projeleri devam ediyorsa paralarını gecikmeli alırlar. Başlamamışsa büyük ihtimalle bir müddet daha başlamaz. 2010 yılının sonuna kadar Dubai'nin hızlı bir toparlanış göstereceğini düşünmüyorum. Global kriz çıktığından beri Dubai piyasası sıkıntılıydı. Bunu bütün müteahhitler de biliyordu. 1-1,5 yıldır da her müteahhit alacaklarıyla ilgili girişimleri yürütüyor. İş konseyinin burada müteahhitlerin kendi yaptıklarından daha fazla bir yaptırım gücü yok.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/dubaideki-muteahhitlere-kotu-haber_74622.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!