Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Duble Yolda 2005 Hedefi 3 Bin Kilometre

Bu yıl Antalya-Alanya, Tekirdağ-Malkara-İpsala, Afyon- Dinar ve Denizli-Dazkırı bölünmüş yol çalışmaları bitirilmeye çalışılacak. Şanlıurfa-Silopi ara

vatan
Duble Yolda 2005 Hedefi 3 Bin Kilometre

u yıl Antalya-Alanya, Tekirdağ-Malkara-İpsala, Afyon- Dinar ve Denizli-Dazkırı bölünmüş yol çalışmaları bitirilmeye çalışılacak. Şanlıurfa-Silopi arasında da bölünmüş yol çalışmasına başlanacak.

Hükümetin göreve gelişiyle birlikte ortaya koyduğu en önemli vaatlerden biri olan 15 bin kilometre duble yol çalışmasında 2 bin kilometreye ulaşıldı. 2005 yılı içinde de 3 bin kilometre bölünmüş yolun daha tamamlanarak hizmete açılması bekleniyor.

Bu yıl yaklaşık 3 bin km'lik bir güzergah üzerinde bölünmüş yol çalışmaları yürütülürken, Eylül 2004 itibarıyla bu güzergahların bin km'lik bölümü sathi kaplama olarak tamamlandı, hava koşullarına bağlı olarak bu rakamın yıl sonuna kadar 2 bin km'yi aşması bekleniyor.

Antalya-Alanya güzergahının tamamının bölünmüş yol olarak trafiğe açılması hedeflenirken, Afyon-Sandıklı-Dinar, Denizli-Çardak-Dazkırı, Kınalı Ayrımı-Tekirdağ güzergahlarındaki yapım çalışmalarına öncelik verilecek. Tekirdağ-Malkara-İpsala ve Şanlıurfa-Viranşehir-Silopi güzergahlarında bölünmüş yol yapımına başlanacak.

Karadeniz sahil yolu 381 Km'ye ulaşacak

Ayrıca, bu yılın sonunda, yıl içinde 48 km. otoyol ve bağlantı yolunun trafiğe açılması ile toplam otoyol uzunluğunun bin 940 km'ye ulaşması hedefleniyor.

Samsun-Sarp arasındaki 560 km'lik Doğu Karadeniz Sahil Yolu'ndaki yapım çalışmalarında da, yıl içinde sağlanan ödeneklerle ciddi bir hızlanma sağlandı.

Geçen yıl sonunda 263 km'lik kısmı bölünmüş yol olarak hizmet vermekte olan güzergahın 2004 yılı sonunda 381 km'lik kısmının bölünmüş yol haline getirilmesi hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duble-yolda-2005-hedefi-3-bin-kilometre_20783.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!