Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dublin’de Yalova’nın Üç Projesi Anlatıldı

Yalova Belediyesi Yerel Gündem 21 Genel Sekreteri Mehmet Aslıyüksek, İrlanda’nın başkenti Dublin’de, Avrupa şehirlerinin temsilcilerine Yalova’nın

Zamanb>Yalova Belediyesi Yerel Gündem 21 Genel Sekreteri Mehmet Aslıyüksek, İrlanda’nın başkenti Dublin’de, Avrupa şehirlerinin temsilcilerine Yalova’nın üç projesini anlattıklarını söyledi.

Önde gelen Avrupa şehirlerinin bilişim konusunda bilgi paylaşmak ve Avrupa Birliği fonları ile ortaklaşa projeler gerçekleştirmek amacı ile kurduğu TELECITIES organizasyonu çerçevesinde düzenlenen konferansa katılmak üzere Dublin’e giden Yalova Belediyesi Yerel Gündem 21 Genel Sekreteri Mehmet Aslıyüksek, konferansta Yalova’nın konuşulmasının gurur verici olduğunu söyledi. Yalova olarak, e–vatandaş, e–yetişkin eğitimi ve e–yalova internet city projeleri olmak üzere üç projeyi anlattıklarını ifade eden Mehmet Aslıyüksek şu bilgiyi verdi:

“Ağır ekonomik problemler yaşayan İrlanda’nın bilişim teknolojilerine dayalı kalkınma politikasının ne kadar doğru olduğu ve kişi başına gelirin 16 bin Euro seviyesine yükseldiği konferansta ifade edildi. Türkiye’de ise bu rakam 2 bin Euro’nun altında. İrlanda Bilgi Toplumu Bakanı Mary Hanafin de, bilişimle kalkınma projelerinin İrlanda’nın gururu haline geldiğini belirtti. Hanafin, İrlanda’nın Shannon, Dublin gibi bölgelerinde yürüttüğü projelerin 21. yüzyılda kalkınmak isteyen ülkelere örnek olduğunu söyledi.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/dublinde-yalovanin-uc-projesi-anlatildi_3622.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!