Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dumankaya: Siyasi Belirsizlik Yabancının İştahını Kesmedi

Uğur Dumankaya, yabancı yatırımcının siyasi belirsizlikten etkilenmediğini belirterek, "Gerginlik artmazsa yabancıların iştahı azalmayacak" dedi.

Milliyet Gazetesi
Dumankaya: Siyasi Belirsizlik Yabancının İştahını Kesmedi

umankaya Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, Türkiye'de son dönemde yaşanan siyasi belirsizliğin özellikle yabancı gayrimenkul yatırımcıları tarafında olumsuz bir hava estirmediğini, siyasi gerginlikler artmadığı sürece yabancıların iştahlarının azalmayacağını söyledi.
Kısa bir süre önce Levent'te satışı gerçekleştirilen arsalara yabancı gayrimenkul yatırımcısının büyük ilgi gösterdiğini hatırlatan Dumankaya, şöyle devam etti:


'İstanbul 5 yılda değişecek'
"Özellikle Araplar, İstanbul'u Paris, Londra gibi yaşanması, olunması gereken bir yer gibi görüyorlar. Kanunlar, kentsel dönüşüme olanak tanırsa İstanbul'un 5 yıl içinde çok değişik bir kent olduğunu göreceğiz. Bu çok önemli bir gelişme. Bu başarılırsa İstanbul'un kaderi değişir. Zaten İstanbul gayrimenkul alanında dünya liginin önemli oyuncularından biri."

Uğur Dumankaya, Türkiye'de gerçekleştirilecek ortak konut projeleri için Körfez ülkeleri ve Avrupa'daki yatırımcılarla, fonlarla ve bankalarla görüştüklerini bildirdi.
Yabancıların Türkiye'de alışveriş merkezleri ve şehir otelleri için ciddi talepleri olduğunu, bunu artık konut sektörüne de indirgediklerini anlatan Dumankaya, "Bizim de uzmanlık alanımız konut. Yabancılarla ağırlıklı olarak bu noktada ortak olmayı, önümüzdeki yıllarda yurtdışında gayrimenkul geliştiriciliği yapmayı düşünüyoruz" dedi.

Konut satışları iyi
Markalı konut üreten yerli yatırımcının da yaşanan siyasi çalkantıdan kötü etkilenmediğini anlatan Uğur Dumankaya, konut satışlarının beklenenin üzerinde gittiğini dile getirdi.

Dumankaya, konut geliştiricilerin genel ekonomik ortamı göz önünde bulundurarak projelerinin zamanlarına karar verdiklerini, böylece dalgalanmalardan daha az etkilendiklerini kaydetti. Mortgage'ın ilk etkilerinin çok hızlı görüldüğünü ifade eden Dumankaya, sistemin gelecekte sektöre büyük katkıları olacağını vurguladı.

Yeni projeler yolda
Ataşehir'de Dumankaya olarak 2 butik proje gerçekleştireceklerini açıklayan Uğur Dumankaya, ayrıca Avrupa ve Anadolu yakasında 2000 - 2500 dairelik büyük bir site yapmayı planladıklarını da bildirdi. Dumankaya, İstanbul'da başlayacak olan kentsel dönüşüm projelerinin önemine dikkat çekerek, "Önümüzdeki dönemde İstanbul'da en büyük projeler kentsel dönüşüm projeleri olacak. Biz de bu projeler içinde olmak istiyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dumankaya-siyasi-belirsizlik-yabancinin-istahini-kesmedi_54111.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!