Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünya Bankası Demiryollarını Modernize Edecek

Dünya Bankası, Türkiye’deki demiryollarının modernizasyonu ve güvenliğinin güçlendirilmesi amacıyla teknik ve mali destek sağlayacak. Dünya

NTV-MSNBCb>Dünya Bankası, Türkiye’deki demiryollarının modernizasyonu ve güvenliğinin güçlendirilmesi amacıyla teknik ve mali destek sağlayacak.

Dünya Bankası, demiryollarının modernizasyonu ve daha güvenli hale getirilmesi için teknik ve mali destekte bulunacak. Demiryollarının Avrupa Birliği’ne (AB) uyumu ve yeniden yapılandırma çalışmaları çerçevesinde ön incelemelerde bulunmak üzere, gelecek hafta bankadan bir heyet Türkiye’ye gelecek.

Dünya Bankası heyetinin, öncellikle demiryollarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili tespit çalışmalarında bulunacağı, daha sonraki ziyaretlerinde ise proje temelinde yapılacak mali ve teknik desteğe karar vereceği belirtiliyor. Demiryollarının yeniden yapılandırılma ve rehabilitasyonu çerçevesinde, AB standartlarında daha güvenli hale getirilmesi planlanıyor.

ÖNCELİK ANKARA-İSTANBUL’DA
Dünya Bankası’nın desteğinin sağlanması halinde, yol yenileme yatırımlarıyla, demiryollarının güvenliğinin güçlendirilebileceği, bu çerçevede kazaların da önlenebileceği ifade ediliyor. TCDD’nin yatırım programında önceliği, Ankara-İstanbul arasında mevcut yolun rehabilitasyonu oluşturuyor.

Yetkililer, TCDD’nin bütçeden alacağı pay dışında, Dünya Bankası’ndan alacağı desteğin, yeniden yapılandırma sürecini hızlandıracağını vurguladılar. Dünya Bankası, Türkiye gibi birçok gelişmekte olan ülkede, ekonomik, sosyal ve güvenli bir ulaşım aracı olması nedeniyle demiryolu projelerini destekliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunya-bankasi-demiryollarini-modernize-edecek_20048.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!