Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dünya Rüzgâr Enerjisi Konferansı İstanbul’da

Rüzgar enerjisi teknolojisi ve sanayisinin önde gelen aktörlerini bir araya getiren ve her yıl bir kıtada düzenlenen “Dünya Rüzgar Enerjisi Konferansı ve Sergisi (WWEC) 2010”, İstanbul’un ev sahipliğinde bugün (15 Haziran) başlıyor.

Milliyet Gazetesi
Dünya Rüzgâr Enerjisi Konferansı İstanbul’da

üzgar enerjisi teknolojisi ve sanayisinin önde gelen aktörlerini bir araya getiren ve her yıl bir kıtada düzenlenen “Dünya Rüzgar Enerjisi Konferansı ve Sergisi (WWEC) 2010”, İstanbul’un ev sahipliğinde bugün (15 Haziran) başlıyor.

Sütlüce’deki Haliç Kongre Merkezi’nde 15-17 Haziran tarihleri arasında Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği ve Avrupa Yenilenebilir Enerjiler Birliği (EUROSOLAR) Türkiye’nin işbirliğiyle gerçekleştirilecek WWEC 2010’da rüzgar enerjisi kullanımıyla ilgili en son bilgi ve teknolojilerin paylaşılması amaçlanıyor. Rüzgar enerji teknolojisi, sanayisi ve politikalarının dünya çapındaki temsilcilerini ağırlayacak olan konferansta rüzgar enerjisine yönelik güçlü bir platform oluşuturulması hedefleniyor. Konferansta Hindistan, Çin, Danimarka, Almanya, Güney Kore, Bosna Hersek, Mısır, İspanya, Küba ve Meksika’nın da aralarında bulunuduğu çok sayıda ülkeden katılımcı yer alacak.

EUROSOLAR Türkiye Başkanı Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, Türkiye’de şu anda yaklaşık 1000 adet rüzgar türbininin elektrik üretimi yaptığını belirterek, “Bir rüzgar türbini tek başına 25 bin kişinin elektriğini üretebilir” dedi. Türkiye’de şu anda toplam 83 bin megavatlık lisans başvurusu bulunduğunu da hatırlatan Uyar, “Ama en ucuza enerji üreten rüzgar santrali olmasına rağmen üç yıldır lisans müracatları bekliyor” diye konuştu.

 

ETİKETLER: kurum çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/dunya-ruzgar-enerjisi-konferansi-istanbulda_80384.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!