Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünya Ticaret Merkezi Değil İşhanı Yapılacak

Basmane'deki Dünya Ticaret Merkezi çukuru ile ilgili tartışmaya yeni bir boyut getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Yüksel Çakmur, "Basmane'de yapacakları şey işhanı. Dünya Ticaret Merkezi gibi süslü kelimelerle olayı başka boyutlara çekmek istiyorlar ama nafile. Orada biri işhanı yapıp parsel parsel satacak. Olay budur. Kimse kelime

Yeni Asır Gazetesi
Dünya Ticaret Merkezi Değil İşhanı Yapılacak

Basmane'deki Dünya Ticaret Merkezi çukuru ile ilgili tartışmaya yeni bir boyut getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Yüksel Çakmur, "Basmane'de yapacakları şey işhanı. Dünya Ticaret Merkezi (DTM) gibi süslü kelimelerle olayı başka boyutlara çekmek istiyorlar ama nafile. Orada biri işhanı yapıp parsel parsel satacak. Olay budur. Kimse kelime oyunlarının arkasına saklanmasın" dedi.

"İzmir'e benim gibi hainler lazım" diyerek Basmane'deki DTM çukurunu tekrar gündeme getiren Çakmur, bu konuda kendisine eleştiri getirenlerin 'hormonlu iftiralar' attığını söyledi.

Önce öğrenin

Kendisini eleştirenleri 'bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak'la itham eden Çakmur, "Basmane'deki alanın 40 bin metrekare değil 20 bin metrekare olduğunu, kendilerine göre bir tabirle 'hormonlu' olarak gösterdiğimi söylemişler. Ben de onlara kendi üslupları ile, 'hormonlu iftiralar atmayınız' diyorum. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın diyorum. Orada 20 bin metrekare kapalı alan 20 bin metrekare de yol var. Alanın tümü 40 bin metrekare. Ama bunu hormonlu beyinlerin anlaması mümkün değil" diye konuştu.

Asil Nadir'le ilişkisi olduğu yönünde iddialara da yanıt veren Çakmur, şunları söyledi:

"Benim Asil Nadir'e otel yeri verdiğimi söylüyorlar. Bunu söyleyen çevresine iyi bakmalı. Ben hayatımın hiç bir döneminde sahtekarlık yapmadım. Hileli yollara başvurmadım. Evrakta sahtekarlık yapmadım. Özel çıkarlarımı korumak için hileli yollara başvurmadım. Beni birileri ile karıştırmasınlar. Bu açıklama için özür dilenmesini bekliyorum."

Tek yeşil alanı korumak istiyorum

Kendisinin İzmir'in tek yeşil kalmış alanını, yani İzmir'i korumaya çalıştığını belirten İzmir Büyükşehir Belediye eski Başkanı Çakmur, "Yeni, eski tüm başkanlara soruyorum siz kimin çıkarına bakıyorsunuz? bunun yanıtı verilmeli. Basmane'deki işhanı ile ilgili olarak kararı Çakmur değil yargı veriyor. Adalet bir gün hepimize lazım olabilir. Hepimiz saygı duymalıyız."

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunya-ticaret-merkezi-degil-ishani-yapilacak_75971.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!