Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünya Ticaret Merkezi’ne Yeni Proje

11 Eylül saldırılarında yerle bir olan New York’daki Dünya Ticaret Merkezi’nin yerine inşa edilecek bina projeleri konusunda kamuoyunun tepkisiyle

NTV-MSNBCb>11 Eylül saldırılarında yerle bir olan New York’daki Dünya Ticaret Merkezi’nin yerine inşa edilecek bina projeleri konusunda kamuoyunun tepkisiyle karşılaşan yetkililer, çareyi dünyanın önde gelen mimarlarını New York’a davet etmekte buldular.
Projeden sorumlu Güney Manhattan’ı Geliştirme Komisyonu yetkilileri, “yeni, heyecan verici, yaratıcı ve enerjik projeler aradıklarını” belirterek, nihai proje konusundaki kararı da baharda vereceklerini açıkladılar.
Kamuoyunun Dünya Ticaret Merkezi arazisine inşa edilmesi için önerilen 6 projenin hiçbirini beğenmediğini kabul eden yetkililer, halkın geçen ay sunulan projeleri “sıkıcı ve yavan” bulduğunu belirttiler.
“En iyi fikir neredeyse onu aradıklarını” söyleyen yetkililer, nihai planı Şubat ya da Mart ayına kadar seçmek istediklerini kaydettiler.
Ofis ve ticari mekanlara gereğinden fazla yer verildiği gerekçesiyle eleştirilen planlarda, 2800 kurban için bir anıt, bir ulaşım merkezi, yaklaşık 37 bin metrekare iş yeri, bir alışveriş merkezi ve bir otel bulunuyor.
Beğenilmeyen 6 proje ve yeni projelerle ilgili gelişmeler komisyonun “www.renewnyc.com” internet sitesinde görülebilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunya-ticaret-merkezine-yeni-proje_1422.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!