Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünyada Belki de İlk!

Rize Belediyesi, yürüyüşçüler ıslanmasın diye sahilin üstünü kapatıyor. Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, “Ben de dahil günde 300 kişi yürüyor. Parkurun üzerini kapatıp, yanlarını açık bırakacağız. İnsanımız kapalı alanda birkaç tur attığında yağmurlu havada yürüyüş merakını giderecek” dedi.

Gazete Vatan
Dünyada Belki de İlk!

STRONG>Rize Belediyesi, yürüyüşçüler ıslanmasın diye sahilin üstünü kapatıyor

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, “Ben de dahil günde 300 kişi yürüyor. Parkurun üzerini kapatıp, yanlarını açık bırakacağız. İnsanımız kapalı alanda birkaç tur attığında yağmurlu havada yürüyüş merakını giderecek” dedi.

Türkiye’nin en çok yağış alan ili olan Rize’de, sahilde bulunan yürüyüş parkurunun üzeri, ’yürüyüş yapanlar yağmurda ıslanmasın’ diye kapatılacak. Belediye Başkanı AK Parti’li Halil Bakırcı, “Dünyada böyle üstü kapalı bir yürüyüş parkuru var mıdır onu bilmiyorum ama biz bunu uygulayacağız” dedi.

Türkiye’nin en çok yağış alan ili olan ve yılın ortalama 173 gününü yağışlı geçiren Rize’de, Müftü ve İslampaşa mahalleleri arasındaki sahil şeridinde bulunan 4 kilometrelik yürüyüş parkurunun ilk etapta 1 kilometrelik bölümünün üzeri kapatılacak. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Halil Bakırcı, yağışı bol olan Rize’de insanların yürüyüş yapmakta zorlandığını belirterek, “İnsanlarımız bazen yağmurda yürüyüşe imtina ediyor.

Bakan da destek verdi

En azından yağmurda ıslanmak istemeyenler o alanın altında yürürler. Bakanımız Faruk Nafiz Özak’tan destek sözü aldık. 1.5 ay sonra projeyi ihaleye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. Her gün sahilde 300’ü aşkın kişinin yürüyüş yaptığını söyleyen Bakırcı, şunları söyledi: “Ben de zaman zaman sabahları yürüyüşe çıkıyorum.

İnsanlara alternatif sunduğunuzda bunu kullanıyor. Belli bir yerin üstünü de kapatırsak altında insanlarımız yürüyüş yapar. Sahildeki 3-4 metre genişliğindeki yürüyüş parkurunun üzerini kapatıp, yanlarını açık bırakacağız. Altında yürüyenlerin kafasına yağmur vurmayacak. İnsanımız kapalı alanda birkaç tur attığında yağmurlu havada yürüyüş merakını gidermiş olacak. Yağmurda altında yürümek isteyenler zaten yağmurlukları ile istediği alanda yürüyebiliyor.”

Yağmur İsteyenin Zaten Yağmurluğu Var

1 kilometrelik alanın üzeri örtülecek. Başkan Bakırcı yağmurda yürümek isteyenlerin yağmurlukları ile yürüyebildiğini söylüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyada-belki-de-ilk-_79037.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!