Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dünyadan 5 Yıl daha ‘Sabır’ İstendi

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Çevre Bakanlığı’nın, Çevre ve Orman Bakanlığı’na dönüştürülmesinin ardından bütçesinin de 79 kat arttığını ve Türkiye’nin hava kirliliğinin de önemli ölçüde giderildiğini söyledi.

Cumhuriyet Gazetesi
Dünyadan 5 Yıl daha ‘Sabır’ İstendi

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Çevre Bakanlığı’nın, Çevre ve Orman Bakanlığı’na dönüştürülmesinin ardından bütçesinin de 79 kat arttığını ve Türkiye’nin hava kirliliğinin de önemli ölçüde giderildiğini söyledi. Çevre Yönetimi Genel Müdürü Lütfi Akça da Montreal Protokolü kapsamında ozon tabakasını incelten ürünlerin kullanılmasının önüne geçmek amacıyla yürütülen projelerin sürdüğünü belirterek “Ülkemiz, ozon tabakasının incelmesine neden olan ‘Hidrokloroflorokarbon’ gaz grubunun kullanılmasına 1 Ocak 2015’te son verecektir” dedi.

“Uluslararası Ozon Tabakasının Korunması Günü” nedeniyle dün Sheraton Maslak Hotel’de düzenlenen toplantıya Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İstanbul Sanayi Odası Başkanı (İSO) Tanıl Küçük, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akça ve UNIDO Montreal Protokol Birimi Yönetici Yardımcısı Guillermo Castella-Lorenzo’nun yanı sıra çok sayıda dernek temsilcisi katıldı.

Gerçekçi taahhütler

Toplantıda konuşan Bakan Eroğlu, 2002’den bu yana bakanlığın çevre konusundaki çalışmalara hız verdiğini söyledi. Eroğlu, konuşmasında ozon tabakasının korunmasında kimyasal maddeleri içermeyen ürünlerin kullanılmasının önemini vurguladı.

İSO Başkanı Tanıl Küçük de çevre konusunda Türkiye’nin Kyoto Sözleşmesi ve AB’ye uyum sürecinde gerçekçi taahhütlere girmek zorunda olduğuna dikkat çekti.

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyadan-5-yil-daha-sabir-istendi_82665.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!