Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünyanın Bütün Önemli Mimarlarına GRC'yi Tanıtmayı, Sevdirmeyi ve Kullandırmayı Hedefliyoruz

17. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir'de sorularımızı yanıtlayan Fibrobeton İcra Kurulu Üyesi Özsezikli, "Biz, pergelin ucunu Türkiye’nin ortasına koyduk ve Türkiye’ye 2 – 2,5 saat uçuş mesafesindeki her yere malzeme satmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

yapi.com.tr
Dünyanın Bütün Önemli Mimarlarına GRC'yi Tanıtmayı, Sevdirmeyi ve Kullandırmayı Hedefliyoruz

Fibrobeton İcra Kurulu Üyesi Abut Özsezikli, yıllık cirolarının yüzde 40'ını ihracattan sağlamayı hedeflediklerini kaydederek, "Bu yıl için bu hedefin yaklaşık yüzde 30’unu gerçekleştirmiş durumdayız. Önümüzdeki yıl çok daha rahat olacağımızı tahmin ediyoruz" dedi. 17. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir'de sorularımızı yanıtlayan Özsezikli, "Biz, pergelin ucunu Türkiye’nin ortasına koyduk ve Türkiye’ye 2 – 2,5 saat uçuş mesafesindeki her yere malzeme satmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu. Özsezikli, tasarımı ünlü mimar Zaha Hadid tarafından gerçekleştirilen Capital Hill projesinin neredeyse tamamlanmak üzere olduğunu anımsatarak, Türkiyeli mimarlara olduğu kadar dünyanın yakından takip ettiği önemli mimarlara da GRC malzemesini (fiber takviyeli beton) tanıtmayı, sevdirmeyi ve kullandırmayı amaçladıklarını açıkladı.

Bir hayal olarak başladı, gerçeğe dönüştü

Capital Hill projesinin bir hayal olarak başladığına değinen Özsezikli, projeye dahil olmalarını şöyle anlattı:

"Projenin inşaatını gerçekleştiren Ant Yapı ile AntHill projesinde de çalışmıştık. Yapılır mı yapılmaz mı diye tartışırken numune yapmaya karar verdik. Proje için bugüne kadar Fibrobeton’un hiç yapmadığı kadar numune üretildi. Bu noktada şirket üst yönetimimiz çok büyük desek verdi; projede yer almamızın bizi ileriye götüreceği inancındaydılar. Numuneler iletildi, alınan eleştirilere göre yeniden üretildi ve şimdi proje tamamlanmak üzere. Zaha Hadid ve ekibiyle, ilerde de sürmesini istediğimiz çok olumlu bir işbirliğimiz oldu".

Fibrobeton'u komple bir cephe çözüm ortağına dönüştürmek istiyoruz

Özsezikli, Fibrobeton'u komple bir cephe çözüm ortağına dönüştürmek istediklerine dikkat çekerek, ileriye dönük girişimlerini de bu hedef doğrultusunda şekillendirdiklerini kaydetti. Global Group ile birlikte Japon Inax’ı Türkiye’ye getirdiklerini ve dış cephe kaplamasında tasarımcılara yeni ufuklar açmaya devam ettiklerini anımsatan Özsezikli, benzer girişimlerin devamının geleceğini vurguladı.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyanin-butun-onemli-mimarlarina-grcyi-tanitmayi-sevdirmeyi-ve-kullandirmayi-hedefliyoruz_89555.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!