Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.


Dünyanın En Ünlü Müzeleri Evinizde

Koronavirüs nedeniyle sokaklar boşaldı, yurttaşlar çareyi evden dışarı çıkmamakta buldu. Tüm günü evde sıkılarak geçirmek yerine tek tuşla dünyanın dört bir yanındaki müzelerde gezintiye çıkmak, ünlü sanatçıların eserlerini incelemek mümkün.

yapi.com.tr
Dünyanın En Ünlü Müzeleri Evinizde

Koronavirüs dünyayı kasıp kavururken Türkiye'de de insanlar korku ve panik içinde. Bir yandan eğitime ara verilirken diğer yandan yetkililer kalabalık alanlardan ve temastan kaçınılması gerektiğini vurguluyor. Yetkililere kulak veren yurttaşlar kalabalıktan uzak kalıp çareyi evden dışarı çıkmayarak kendilerini izole etmekte buluyor. Evde tıkılıp kalıp korku ve panik içinde günlerin geçmesini beklemek yerine dünyanın öbür ucunda gezintiye çıkılabilir.

BirGün’de yer alan habere göre; Google’ın Kültür-Sanat özelliği dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce müze ve sanat galerisini cep telefonuna sığdırdı. 2017’de ‘Google Arts & Culture’ hizmetini devreye sokan Google, kültür ve sanat dünyasını ekrana taşıyarak en kapsamlı haliyle keşfetmeyi mümkün hale getirdi.

Google Arama ve Google Haritalar üzerinde sanatla ilgili yapılacak aramalar, dünyanın dört bir yanındaki en ünlü müzelerin sanal turlarını ve çevrimiçi sergilerini sunmak için dünya çapında 500'den fazla müze ve galeriyi bir araya getiriyor.

Yüzlerce eser
Google Arts & Culture’ın içeriğinde sanat, tarih ve bilim hakkında bilgi edinebilecek yüzlerce yer var. Sanal olarak bu müzelerin koridorlarında gezerken her eserin yanında beliren bilgi notu bu eser hakkında detaylı bilgiler sunuyor.

British Museum, Londra:
İngiltere’de Londra’nın kalbinde yer alan bu ikonik müze, sanal ziyaretçilerin Büyük Mahkemeyi gezmesine ve antik Rosetta Taşı ile Mısır mumyalarını keşfetmesine izin veriyor.

Guggenheim Müzesi, New York:
ABD, New York’ta yer alan bu müzenin ünlü spiral merdivenlerinde gezebilirsiniz. Öte yandan empresyonist, post-empresyonist, modern ve çağdaş dönemlerden sanat eserlerini keşfedebilirsiniz.

Ulusal Sanat Galerisi, Washington:
ABD, Washington’da bulunan bu müzede iki çevrimiçi sergi bulunuyor. Birincisi, 1740-1895 yılları arasında Amerikan modasının sergisi; ikincisi ise Hollandalı Barok ressam Johannes Vermeer’in eserlerinden oluşan bir koleksiyon.

Orsay Müzesi, Paris:
Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan bu müzede Fransız sanatçıların onlarca ünlü eserini ziyaret edebilirsiniz.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyanin-en-unlu-muzeleri-evinizde_179110.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!