Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünyanın En Uzun Binasının Kablosu Prysmian'dan

Açılışı geçtiğimiz günlerde yapılan Dubai’deki Burj Khalifa’nın kabloları, Türk Prysmian’ın da içerisinde yer aldığı Prysmian Grubu tarafından temin edildi. Prysmian Kablo, Ekim 2007’de binanın kablolarının üretim ve temini için 1.8 milyon £ değerinde bir sözleşme imzalamıştı. Binada kullanılan kabloların uzunluğunun toplamı, binanın uzunluğunun

yapi.com.tr
Dünyanın En Uzun Binasının Kablosu Prysmian'dan

Açılışı geçtiğimiz günlerde yapılan Dubai’deki Burj Khalifa’nın kabloları, Türk Prysmian’ın da içerisinde yer aldığı Prysmian Grubu tarafından temin edildi. Prysmian Kablo, Ekim 2007’de binanın kablolarının üretim ve temini için 1.8 milyon £ değerinde bir sözleşme imzalamıştı. Binada kullanılan kabloların uzunluğunun toplamı, binanın uzunluğunun yaklaşık 1.300 katı. Buna ek olarak, 700 binden fazla yangına dayanıklı bağlantı aksesuarı da kullanıldı.

Yapıda maksimum güvenlik için, İngiltere’nin gerekli kıldığı BS5839-1:2002 standartlarıyla geliştirilen Prysmian FP Plus Flex yangın performansı kabloları tercih edildi. Prysmian FP400 kabloları, enerji tedariği ve enerji kaynakları için; Prysmian FP Plus Flex kabloları ise yangın alarmına ve acil aydınlatma sistemlerine enerji sağlamak için kullanıldı.
 
Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn ve Kuveyt’teki ofis ve tesisleri ile Orta Doğu, Prysmian’ın genişleme stratejisi için kilit bir bölge anlamına geliyor. Suudi Arabistan ve Bahreyn arasında denizaltı güç bağlantısı, GCCIA (Körfez İşbirliği Konseyi Bağlantı Kurumu), Fujairah (BAE) ve Doha (Katar) Ana İletim Projeleri (yüksek gerilim kabloları); Pearl GTL, büyük ölçekli Petrol ve Gaz projesi, Katar’da 2006’da başlayan Ras Laffan Gasfield Downstram Kalkındırması gibi projeler bu bölgede geliştiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyanin-en-uzun-binasinin-kablosu-prysmiandan_75790.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!