Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

DuPont ve İTÜ'den Eğitim için İşbirliği

DuPont, 21 Eylül – 06 Ekim 2007 tarihleri arasında İTÜ İç Mimarlık Bölümü'nün üstlendiği ve Türkiye’de ilk kez düzenlenen IMIAD İstanbul Workshop 2007 ‘nin ana sponsoru.

yapi.com.trb>DuPont, 21 Eylül – 06 Ekim 2007 tarihleri arasında İTÜ İç Mimarlık Bölümü'nün üstlendiği ve Türkiye’de ilk kez düzenlenen IMIAD İstanbul Workshop 2007‘nin ana sponsoru.

Türkiye’de yapı çözümlerini Avrupa standartlarında geliştirmek için inşaat mühendisleri, mimarlar ve tasarımcılarla işbirliğinde olan DuPont, bugünün ve yarının ihtiyaçlarını, yaşam trendlerini şekillendirmeye destek olmayı amaçlıyor.

AB destekli iki yıllık yüksek lisans programı IMIAD, her yıl farklı bir program ortağı ülke ve üniversitede proje çalışmaları gerçekleştiriliyor. IMIAD, bu yıl program ortağı ülke olarak Türkiye’yi seçti. DuPont sponsorluğunda, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve İTÜ İç Mimarlık Bölümü’nün üstlendiği program, 21 Eylül- 06 Ekim 2007 tarihleri arasında İTÜ Taşkışla kampüsünde gerçekleştirilecek. IMIAD İstanbul Workshop 2007 adıyla düzenlenen programa, farklı ülkelerden 30 yabancı öğrenci ve 10 öğretim üyesi katılıyor.

IMIAD kapsamında öğrenciler 4 yarıyıllık eğitimin 3. yarıyılında ortak üniversitelerin birinde toplanarak projelere imza atıyor. Program, tarihi yarımada çevresinde yoğunlaşan farklı bölgelerde yapılacak disiplinler arası çalışmaları kapsıyor. İki haftalık süre içerisinde oluşturulan projeler Taşkışla’da düzenlenecek sergi ile mimarlık ve tasarım çevreleri ile paylaşılacak.

Ambalaj, otomotiv, yapı, gaz gibi farklı sektörlere hizmet veren bilim şirketi DuPont, geçtiğimiz yıl Marmara Üniversitesi’nde Matbaacılık eğitimini desteklemek üzere teknoloji merkezi açarak eğitime verdiği önemi göstermişti. Bu yıl hizmet verdiği farklı bir sektör olan yapı çözümleri ile bağlantılı olarak, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen IMIAD İstanbul Workshop 2007 programına destek veriyor. Bir bilim firması olarak eğitimin önemine inanan DuPont, önümüzdeki günlerde de eğitime ve bilime verdiği desteği sürdürecek.

İTÜ Taşkışla kampusunde kurulacak olan DuPont tanıtım standında da yabancı ve Türk tüm öğrenciler DuPont’un farklı yapı çözümleri konusunda bilgi sahibi olabilecekler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dupont-ve-ituden-egitim-icin-isbirligi_56518.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!