Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Duravit Luv Serisi Ürünler Şehir Ambiyansında Sergileniyor

Mia Kepenek ve ekibi tarafından tasarlanan ve inşa edilen, İsviçre'de eski "Walzmühle" fabrikasında bulunan loft daireler Luv serisinden Duravit ürünleriyle donatılmış.

yapi.com.tr
Duravit Luv Serisi Ürünler Şehir Ambiyansında Sergileniyor

İsviçre, Frauenfeld'deki eski "Walzmühle" fabrikası, endüstriyel üretim yeri olarak uzun bir tarihe sahiptir. Bu alan, 2013 yılından bu yana sadece bir dizi işletme ve stüdyoya değil, aynı zamanda konut alanlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Mia Kepenek ve ekibi (Kepenek GmbH) tarafından tasarlanan ve inşa edilen, her biri Luv serisinden Duravit ürünleriyle donatılmış, geniş ölçülere ve etkileyici bir tasarıma sahip loft daireler eski fabrika holüne yeni bir soluk getirmiştir.

Akıllı mekansal tasarım, yüksek kaliteli malzemelerle tamamlanmıştır ve konut konsepti, aile evlerini loft daireler ve yakındaki bir rekreasyon alanıyla birleştirir. Alanın endüstriyel havasını sürdürmek için doğal tuğla cephe korunmuştur. Her biri 180 m² taban alanına sahip iki katlı binalar, altı metreye kadar oda yüksekliğine sahiptir. Her biri kendine ait avlu ve terasa sahip olan binalardaki şed çatılar, loft dairelerin bol gün ışığı almasını sağlar.

 

Gelecekteki sakinlerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için temel olarak üç tip loft daire oluşturulmuştur. Her loft tipinin tarzı, banyo tasarımlarında kullanılan farklı banyo malzemeleri ve lavabo modelleriyle vurgulanmıştır. "Variable" loft, şehre ve kültürel olanaklar yakınlığıyla, bir veya iki çocuklu genç aileler için esneklik sunan zarif ve çağdaş bir yaşam alanıdır. Banyosundaki en göz alıcı özellik, mat bir görünüm ile mavi mozaik banyo duvarından ayrılan duvara dayalı Luv küvettir.

 

İkinci temel tip olan "Structured" loft, orta yaşlı çiftlere yöneliktir. Hem klasik hem de geleceğe yönelik bir şekilde düzenlenmiş olan bu yaşam alanının sunduğu yüksek düzeyde konfor etkileyicidir. Luv serisinden tezgah üstü Duravit lavabonun minimalist tasarımını çerçeveleyen koyu kiremit rengindeki banyo duvarı görsel olarak öne çıkar. Janjanlı bir etkiye sahip olağanüstü bir detay olan duvar için kullanılan mikro mozaikler, parçalanmış TV ekranlarından oluşmaktadır.