Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Durgun Geçen Turizm Sezonu Satılık Otel İlanlarını Arttırdı

Avrupa ve çevre ülkelerdeki ekonomik belirsizliğin etkisiyle bu yıl oldukça durgun geçen turizm sezonu, Türkiye genelinde satılık otel ilanlarında artış yaşanmasına neden oldu; ilanlar 1 yılda yüzde 129, satış fiyatları ise yüzde 67 arttı.

yapi.com.tr / AA
Durgun Geçen Turizm Sezonu Satılık Otel İlanlarını Arttırdı

sahibinden.com'dan yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak-17 Temmuz 2014 dönemi ile bu yılın aynı dönemini kapsayan verilere bakıldığında, Türkiye genelindeki satılık otel ilanlarında yüzde 129 oranında artış olduğu görüldü. Otel satış fiyatlarının da yüzde 67 oranında arttığı dönemde en çok satılık otel ilanı İstanbul'da verildi. Antalya, Muğla, İstanbul ve İzmir, otel satış fiyatlarının en çok arttığı iller olarak öne çıktı.

Araştırmanın yapıldığı tarihlerde 5 yıldızlı otel satış ilanı sayısında yüzde 157'lik bir artış oldu. Aynı dönemde 4 yıldızlı otellerin satış ilanı adedinde yüzde 160, satış fiyatlarında ise yüzde 131 oranında ilerleme gerçekleşti. Satılık otel ilanı adedi Muğla'da yüzde 650, İstanbul'da yüzde 225, İzmir'de yüzde 133 ve Antalya'da yüzde 48 arttı. 2014'te satışa çıkarılan otellerin ortalama fiyatı 3 milyon TL olurken 2015'te bu rakam 5 milyon TL'ye çıktı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/durgun-gecen-turizm-sezonu-satilik-otel-ilanlarini-arttirdi_132959.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!