Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Duvar Çökmesinde Belediye Suçsuz"

"Duvar Çökmesinde Belediye Suçsuz"

CNN Türk
1


stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eğlence merkezlerinden Reina'nın istinat duvarının bitişiğindeki barakanın üzerine çökmesi sonucu üç kişinin ölümüyle ilgili olarak belediyenin suçsuz olduğunu belirtti. Reina'da duvar çökmesinde belediyenin kusuru olduğu yönündeki iddialar üzerine Topbaş, duvarla ilgili daha önce belediye ekiplerinin müdahalede bulunduğunu kaydetti.

Topbaş, Reina'da üç kişinin ölümüne neden olan duvarın belediye tarafından daha önce yıkıldığını, belediyenin üç gün önce de yine müdahalede bulunduğunu açıkladı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Topbaş, ''Belediye olarak daha önce yıkmışız. Üç gün önce yine müdahalemiz olmuş, durdurmuşuz... Kaçak göçek yapılırken, işte üç kişinin hayatına mal oldu. Ne çıktı? Yazık günah değil mi?” diye konuştu.

“Yarın orası bittikten sonra müşterilerini topladığı zaman, faraza yüzlerce insan olduğu zaman bir sarsıntıdan çökse, kaç insanın hayatına mal olabilirdi” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, gerekli işlemlerin yapıldığını bildirdi.

Reina'nın istinat duvarında meydana gelen çökme sonucu, bitişikteki barakada bulunan İrfan Arvasi (38), eşi Neslihan Arvasi ve 6 yaşındaki çocukları İbrahim öldü. İtfaiye yetkilileri, olay yerinde yaptıkları incelemede, eğlence merkezinin yan duvarının iç kısmına yeni bir duvar inşa edilmek istendiğini, ancak yeni duvarın baskısı sonucu dış duvarın yıkıldığını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duvar-cokmesinde-belediye-sucsuz_44080.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • RwCAD - İstinat Duvarı Yapılarının Analiz ve Çizim Programı. Sorumlusu olduğunuz istinat duvarlarında benzeri sıkıntılar yaşansın istemiyorsanız, mutlaka görmeniz gereken bir program. Lütfen inceleyin. http://www.rwcad.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!