Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Duvarlar Ekran Camı, Çatı Otomobil Lastiği

Gelecekte tamamen atıklardan yararlanılarak inşa edilecek ‘‘atık ev’’lerin ilk örneği Recyhouse İstanbul'da tanıtıldı. 8-9 Aralık'ta Lütfi Kırd

Hürriyet
Duvarlar Ekran Camı, Çatı Otomobil Lastiği

b>Gelecekte tamamen atıklardan yararlanılarak inşa edilecek ‘‘atık ev’’lerin ilk örneği Recyhouse İstanbul'da tanıtıldı. 8-9 Aralık'ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen Yapı Malzemeleri Kurultayı'nda sunumu yapılan Recyhouse, beş yıl önce Belçika'nın Limette şehrinde kuruldu.

Belçika Bina Araştırma Enstitüsü BBRI tarafından geliştirilen Recyhouse, yıkılan binaların atıklarından ve diğer endüstriyel alanlardan elde edilen malzemeden inşa edildi. Yapı Malzemeleri Kurultayı'nda tanıtılan proje inşaat maliyetini artırmadan, modern bir yapı için gereken malzemelerin tümüyle geri dönüşümlü olarak temin edilebileceğini ortaya koymayı amaçlıyor. Recyhouse için seçilen malzemeler Avrupa piyasasında kolaylıkla bulunan dönüştürülmüş atıklar.

Proje dünyanın artan yapı stokları ve çok büyük boyutlardaki atık madde miktarı sorununu çözüyor. Beton ve diğer inşaat atıklarının yarattığı kirliliğe karşı çok önemli bir çözüm olarak sunuluyor ve Avrupa Komisyonu tarafından destekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duvarlar-ekran-cami-cati-otomobil-lastigi_7939.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!