Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Düzeltme ve Yanıt

"Filtresiz Santralin Yarattığı Kirlilik Yine Gündemde" başlıklı yazı ile ilgili düzeltme ve yanıt metni…

yapi.com.tr
Düzeltme ve Yanıt

16/02/2021 tarihinde "http://www.yapi.com.tr/haberler/filtresiz-santralin-yarattigi-kirlilik-yine-gundemde_184176.html" URL adresinde yayınlanmış olan "Filtresiz Santralin Yarattığı Kirlilik Yine Gündemde" başlıklı yazı hakkaniyete açıkça aykırıdır. İlgili haber içeriğinde bulunan asılsız ve dayanaktan yoksun ithamlar ile şirketimiz aleyhine kamuoyunda algı oluşturulmaya çalışılmıştır.

Şirketimiz Çelikler Holding A.Ş. uzun yıllardır enerji sektöründe faaliyet gösteren, sektörün tanınan ve önde gelen şirketlerinden biridir. "Filtresiz Santralin Yarattığı Kirlilik Yine Gündemde" başlıklı yazı içeriği itibariyle; tamamıyla gerçek dışı, karalayıcı ve hedef gösterici mahiyettedir. İlgili haber şirketimizin saygınlığını ağır bir şekilde sarsmakta ve itibarsızlaştırmakta, ağır ithamlar ile kamuoyuna yalan ve yanlış bilgi verilmektedir.

Bahsi geçen haberde şirketimiz aleyhine özetle "filtre takmadığı, çevreyi kirlettiği, çevre halkının hasta olmasına sebep olduğu, kapasitenin üzerinde faaliyet gösterdiği" iddia edilmiştir. Bu iddialar tamamen asılsızdır. Tesisin filtreleme çalışmaları, 4 ayrı yüklenici firma ve bin personele yakın ekibimizle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının denetiminde devam etmektedir. Afşin Elbistan A Termik Santrali, 30 yılı aşkın süredir ülke ekonomisine ve bölge halkının kalkınmasına hizmet etmiştir. Şirketimiz, imtiyaz sözleşmesi ile 20 yıllığına santralin işletme hakkını devir almış ve santrali daha çevreci bir hale getirmeyi taahhüt etmiştir. Tesisin devrinden itibaren 2 yıl gibi kısa bir sürede şirketimiz; santralin ateşleme sistemi doğalgaza dönüştürmüş ve onbinlerce litre mazot ve fuel-oil yakılmasını engelleyerek çevre sağlığı için önemli bir adım atmıştır. Ayrıca şirketimiz tarafından kuru FGD baca gazı arıtma sistemleri kurulmuş ve bununla yetinmeyerek sulu FGD baca gazı arıtma sisteminin kurulumu için çalışmalara başlayarak yapımında sona yaklaşılmıştır. Atık su giderleri için de ayrıca arıtma tesisi kurulmuştur. Tüm filtreleme çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığının denetim ve gözetiminde hızla devam etmektedir. Aşağıda paylaşılmış fotoğraflar 14/02/2021 tarihli tesis otoparkı fotoğrafları olup bilgilendirme amaçlı paylaşılmıştır.

Hal böyle olunca internet ortamında yayınlanan bu gerçek dışı ve kamuoyunu yanıltıcı haber içeriğinin kaldırılmasını ve işbu cevabımızın internet ortamında kullanıcıların doğrudan ulaşabileceği şekilde ve tekzip başlığı altında yayınlanmasını talep etme zorunluluğumuz hasıl olmuştur.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duzeltme-ve-yanit_184316.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!