Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

DYO 40 Ülkeye Boya İhraç Ediyor

Türkiye'nin ilk boya fabrikalarından DYO'nun 40'ı aşkın ülkeye boya ihracatı yaptığı ve Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen yeni ürünlerle pazar payını artırmayı hedeflediği bildirildi.

yapi.com.tr / AA
DYO 40 Ülkeye Boya İhraç Ediyor

DYO Fabrikaları Genel Müdürü Serdar Oran, inşaat, sanayi, mobilya, deniz boyaları ve vernikleriyle sentetik reçine ve polyester, otomotiv boyaları ve ısı yalıtım sistemleri gibi alanlarda geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunduklarını kaydetti. Oran, Türkiye'deki iki fabrikalarının yanı sıra Romanya, Rusya ve Mısır'da da iştirakleri aracılığıyla yılda toplam 110 bin donun üzerinde üretim yaptıklarını, iç piyasanın yanı sıra 40'ı aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini vurguladı. Serdar Oran, ihracatta önemli pazarlarını Ortadoğu olmak üzere Avrupa, Türk cumhuriyetleri, Rusya ve Afrika ülkelerinin oluşturduğunu, Mısır, Suudi Arabistan, Rusya Federasyonu, İran, Romanya, Balkanlar, Suriye ve Irak'ta bilinen bir marka olduklarını belirtti.
    
Yaşanan krizin olumsuz etkilerini üzerlerinden çabuk attıklarını ve 2010'u sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme ile kapattıklarını anlatan Oran, ''Satış ve karlılıkta iyi bir yıl geçirdik. 2010'da satışlarımızı bir önceki döneme göre yüzde 42 artırarak 301 milyon TL'ye, faaliyet karımızı da yüzde 89 oranında artırarak 14,5 milyon TL'ye yükselttik. Bu dönemdeki net karımız ise 1 milyon TL olarak gerçekleşti'' diye konuştu. 2010 yılında satışları, boya pazarının büyümesinin yaklaşık iki katı oranında artırdıklarına dikkati çeken Oran, sektöründe her zaman yenilikçi bir marka olmanın avantajını kullandıklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:
    
''2011 yılında da yeni ürünlerle müşterilerimizin karşısında olacağız. Tüm sektörleri olumsuz etkileyen kriz atmosferi ile geçen 2009'un ardından, çok iyi bir büyüme trendi yakaladık. 2011 yılında da büyümemizi sürdürmeye odaklanacağız. Hedefimiz, Türkiye başta olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde, pazar payımızı geliştirdiğimiz yeni ürünlerle artırmaktır.''
    
Oran, yeni ürünler geliştirmelerine olanak tanıyan Ar-Ge yatırımlarına devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/dyo-40-ulkeye-boya-ihrac-ediyor_86684.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!