Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

DYO, Covid-19’a Karşı Okullarla İş Birliği Yapıyor

Pandemi döneminde 100’den fazla okula boya yardımında bulunan DYO, geleceğe ve topluma değer katmak amacıyla başlattığı “Yarınlar için Değer” kurumsal sosyal sorumluluk çatısı altında “Okullara Değer” projesini sürdürüyor.

yapi.com.tr
DYO, Covid-19’a Karşı Okullarla İş Birliği Yapıyor

Eğitimden kültür-sanata, spordan çevreye kadar farklı alanlarda geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’nin geleceğine katkı sağlamayı hedefleyen DYO Boya’nın “Yarınlar İçin Değer” projesi, gelecek nesillere ve topluma değer katıyor. Geleceğin yaratıcılarının bugünün çocukları olduğunu savunan DYO, bu inançla okullardaki çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Pandemi Döneminde Okullarda Temizlik
Covid-19 salgını tüm dünyayı ve ülkemizi etkilerken, temizlik, hijyen, sağlık konuları öne çıkan kavramlar oldu. DYO, pandemi döneminde okulların daha temiz ve hijyenik bir ortama sahip olması için destek vermeye devam ediyor. Öğrencilerin sağlıklı sınıflarda ders yapması gerektiği bilinciyle hareket ederek, okulların kapalı olmasını fırsata çevirip okul yönetimleriyle işbirliğini sürdürüyor. DYO, çocukları salgın hastalıklara karşı korumak için 2020 yılında 100’den fazla okula boya desteğinde bulundu.

 

 

“Yarınlar İçin Değer” Projesi ile Eğitime Büyük Destek
DYO, 2016 yılından beri devam eden “Yarınlar İçin Değer” kurumsal sosyal sorumluluk çatı projesi kapsamında pek çok çalışma yürütüyor. “Öğrenmeye Değer” projesi ile bugüne kadar 45 bin öğrenciye, “Ustalığa Değer” projesi ile ise 500’e yakın ustaya renk, mekân, ısı ve ışık kullanımı alanlarında eğitimler düzenledi. DYO, “Okullara Değer” projesi çerçevesinde ise Türkiye’de bir ilk gerçekleştirdi ve bilimsel verilere dayanan okul boyama ve boya kullanımı standartları kılavuzu hazırladı. Bu kılavuz Türkiye çapında tüm okul ve öğretmenler ile paylaşıldı.