Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

DYO, Türkiye’nin İlk Eğitim ve Hobi Merkezi’ni İzmir’de Açtı

Yaşar Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren DYO boyaları, Türkiye’nin ilk “DYO Eğitim ve Hobi Merkezi”ni İzmir’de açtı. Açılışta konuşan Y

Ticaretb>Yaşar Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren DYO boyaları, Türkiye’nin ilk “DYO Eğitim ve Hobi Merkezi”ni İzmir’de açtı.

Açılışta konuşan Yaşar Topluluğu Başkanı Selçuk Yaşar, DYO boya fabrikasının Türkiye’de boyacılık sektörüne önemli katkılar sağladığını, bu katkıların artarak devam edeceğini söyledi. DYO Eğitim ve Hobi Merkezi ile boyayı insanlara sevdirmeyi amaçladıklarını belirten Yaşar, şöyle devam etti: “Bu Hobi Merkezi ile özellikle hanımları ve gençleri hedef alıyoruz. ABD ve İngiltere’de ev boyama işini hanımlar yapıyor. Türkiye’de de evleri bayanlar kendi boyasın. Boyacılar verilen paranın yüzde 80’ini kendine alır, yüzde 20’sini boyaya verir. Şimdi yeni sistem boyalarla kadınlarımız evlerini kendileri boyayarak daha ucza mal edebilirler.”

Başta İstanbul olmak üzere 10 ilde DYO ve İlçe Belediyeleri işbirliğiyle semtleri boyadıklarını dile getiren Yaşar, İzmir’de ise böyle bir çalışma olmadığını, bunun İzmirliler’in eksikliğinden kaynaklandığını söyledi. Pınar ürün çeşitleri arasına çikolata ve bisküviyi de ekleyeceklerini açıklayan Yaşar, “Çikolata ve bisküvide Türkiye’de ilklere imza atacağız, çok değişik ürünler sunacağız” dedi.

Boya ve Kimya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı ise, DYO’nun 2002 yılında 280 milyon dolarlık ciro gerçekleştirdiğini kaydederek, şunları söyledi: “DYO Yaşar Topluluğu’nun amiral gemisi niteliğinde. Mart ayında Romanya’da DYO üretimine başladık. Ağustos ayında Mısır’da, 2004 yılının ilk çeyreğinde ise Rusya’da DYO üretimine başlayacağız. AB ülkelerinde boya tüketimi kişi başına 15-20 kilograma ulaşırken, Türkiye’de bu 5 kilogramda kalıyor. Yaşar Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz bu çalışma ile boya tüketimini artırmayı amaçlıyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/dyo-turkiyenin-ilk-egitim-ve-hobi-merkezini-izmirde-acti_4219.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!