Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

E.C.A. Electra Serisi Dijital...

E.C.A Primemix’e, IF Design’dan Uluslararası Tasarım Ödülü

E.C.A, Primemix armatürü ile İtalya’nın Verona kentinde yapılan M Technology Award 2009, IF Design tarafından düzenlenen Uluslararası Tasarım Yarışması’nda ödül kazandı. E.C.A Primemix armatürü 'Elements and Systems' kategorisinde ödüle değer görüldü.

yapi.com.tr
E.C.A Primemix’e, IF Design’dan Uluslararası Tasarım Ödülü

E.C.A, Primemix armatürü ile İtalya’nın Verona kentinde yapılan M Technology Award 2009, IF Design tarafından düzenlenen Uluslararası Tasarım Yarışması’nda ödül kazandı. E.C.A  Primemix armatürü 'Elements and Systems' kategorisinde ödüle değer görüldü. Elginkan Topluluğu’nun Manisa’daki Valfsel Armatür fabrikasında üretilen yenilikçi ürün E.C.A Primemix, kullanıcısına sunduğu konforun yanısıra, su ve enerji tasarruflu teknolojisiyle ödül aldı.

Ödül töreninde, E.C.A adına ödülü, Valfsel Armatur Sanayi A.Ş AR-GE Müdürü Ahmet Coşan aldı. Altmış firmanın katıldığı yarışmada ikisi altın ikisi gümüş olmak üzere toplam yirmi firma ödüle layık görüldü. Ödül kazanan tüm ürünler, aynı zamanda mimarların gözdesi olan Uluslararası Mobilya Endüstrisi, İç Tasarım, Aksesuar ve Ekipmanları Fuarı’nda (ZOW) sergilendi.Akıllı E.C.A Primemix, teknolojisiyle dünyada bir ilk

E.C.A-VDT (Valfsel Design Team ) tarafından geliştirilen özel DURO  kartuşun kullanıldığı ürünün mühendislik çalışmaları Hakan Cevat Tuncay tarafından yapılırken görsel tasarımı ise endüstri tasarımcısı Müge Göken tarafından yapıldı.  E.C.A Primemix, banyo ve mutfaklarda, sıcak suyun kullanılması sırasında en çok karşılaşılan sorunlardan birisi olan, her açma-kapamadan sonra armatürde su sıcaklığının tekrar ayarlanması sıkıntısına son veriyor. E.C.A Primemix, dünya çapında patenti alınan içindeki özel mekanizması (kartuş) sayesinde, su miktarı ve suyun sıcaklık ayarını birbirinden ayırıyor.

Suyun sıcaklığını sabitliyor

E.C.A Primemix, armatürdeki su sıcaklığının ayarının bir defa yapılarak sabit tutulmasını ve her açışta aynı sıcaklık ayarı ile açılmasını sağlayarak, suyun sıcaklığını her açmada yeniden ayarlamaya gerek bırakmıyor. Bu özelliği ile ürün kullanıcısına hem yüksek düzeyde konfor, hem de enerji ve su tasarrufu sağlıyor. Soğuk su kullanımında, kombinin gereksiz ateşlenmesini de önleyen E.C.A Primemix, yalınlık, fonksiyonellik ve ergonomik tasarımıyla öne çıkıyor. Banyo bataryasında kullanılan yön değiştirici(Çıkış ucu/duş çıkışı) sıcaklık ayarı ve miktar ayarı sistemi ile aynı konseptte tasarlanarak ürünün bütünsel estetiği arttırılmış.

Yenilikçi yaklaşım ve tasarım kalitesi

Yarışmaya katılmak için ürünlerin özellikle yenilikçi bir yaklaşıma (innovative) , ve tasarım kalitesine sahip olması ve fuarın düzenlendiği tarih itibari ile iki yıldan uzun süre piyasada bulunmaması şartı aranmıştır. Yarışmada, ödül kazanan ürünleri; ikisi Alman, birisi İtalyan olmak üzere üç jüri üyesi seçmiştir. . Jüri üyeleri; Alman Prof. Dipl. ing. Ruth Berktold (Yes Architecture), Alman Jens Kohlhase (Volkswagen AG), İtalyan Paolo Favaretto (Favaretto & Partners) oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/e-c-a-primemixe-if-designdan-uluslararasi-tasarim-odulu_74275.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!