Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eczacıbaşı 'Alışverişte'

Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (İŞGYO), Levent'te 200 milyon dolarlık yatırımla, ev, ofis ve alışveriş-eğlence merkezi in

Radikal
Eczacıbaşı 'Alışverişte'

b>Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (İŞGYO), Levent'te 200 milyon dolarlık yatırımla, ev, ofis ve alışveriş-eğlence merkezi inşa ediyor. İki kuruluşun yüzde 50-50 ortaklığı ile geçen yıl yapımına başlanan Kanyon Ev, Ofis ve Alışveriş Merkezi, 2006 yılı nisan ayında tamamlanacak.

Eczacıbaşı İlaç'ın Levent'te bulunan eski fabrikasının yerinde inşa edilen Kanyon'da 179 konut, 170 mağaza ve içerisinde 25 ofis katının bulunduğu 25 bin metrekarelik kiralanabilir ofis alanı yer alıyor. 1600 kişilik dokuz sinema salonu, 2 bin 300 araçlık otoparkı olan Kanyon Ev, Ofis ve Alışveriş Merkezi, 8 bin 500 metrekarelik sığınak alanına da sahip.


1.5 milyon dolara daire
Kanyon'da büyüklüğü 80-360 metrekare arasında değişen 179 dairenin bulunduğunu söyleyen Eczacıbaşı Holding Yapı Grubu Koordinatör Yardımcısı Hüsamettin Onanç, "Daire fiyatları 200 bin dolarla 1 milyon 500 bin dolar arasında değişiyor. İki buçuk ay önce satışına başlanan dairelerin yarısı satıldı" dedi.

250 bin metrekare kapalı alanı, yaklaşık 200 milyon dolarlık maliyetiyle Kanyon Ev, Ofis ve Alışveriş Merkezi'nin Türkiye ve Avrupa'nın günümüzdeki en büyük inşaat projelerinden biri olduğunu söyleyen Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, "Projeden memnunuz. Levent'teki bu arazi bizim için çok önemliydi. Çünkü 1950'lerde Türkiye'nin ilk modern ilaç fabrikası burada faaliyete geçmişti. Eczacıbaşı İlaç Fabrikası'nı Lüleburgaz'a taşıdıktan sonra burayı değerlendirmek istedik. İş böyle gelişti" diye konuştu.
Kanyon'un statik hesaplarının bulunduğu bölgede meydana gelebilecek en büyük deprem ivmesinin yüzde 20 fazlası esas alınarak yapıldığını belirten Eczacıbaşı, sözlerine şöyle devam etti:

"Kanyon, mimari alanda dünyada önemli ödüllere sahip olan Jerde Partnership International ile Türkiye'nin önde gelen firmalarından Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından projelendirildi.

Bir vadinin doğal koruyuculuğu örnek alınarak yaratılan Kanyon, alışveriş ya da eğlence amacıyla çarşıya gelenlerin açık alanda yazın terlemeden kışın üşüyüp ıslanmadan dolaşabilmelerine imkân sağlıyor. Burasını İstanbulluların kentin içinde yemyeşil doğayla buluşup nefes almaları, alışveriş ve eğlenceyi keşfetmeleri amacıyla planladık."

179 konut, 170 mağaza olacak
Toplam inşaat alanı: .......250 bin m2
Arsa alanı:......................30 bin m2
Toplam maliyeti: ..........200 milyon $
Konut bitiş tarihi: ....Haziran 2006
Ofis bitiş tarihi:................Nisan 2006
Alışveriş-eğlence merkezi bitiş
tarihi: ...........................Nisan 2006
Mağaza sayısı: ............................170
Konut sayısı: ............................179
Sinema salonu sayısı: .....................9
Kiralanabilir çarşı alanı: 37.500 m2
Kiralanabilir ofis alanı: .....25 bin m2


http://www.yapi.com.tr/haberler/eczacibasi-alisveriste_19289.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!