Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Edip İplik İnşaat İşine Giriyor

Üretim tesislerini Lüleburgaz'a taşıyan Edip İplik, İstanbul'daki arazisi üzerine alışveriş merkezi inşa edecek. Bunun için gerekli finansman ortaklık veya kredi ile sağlanacak.

Referans Gazetesiretim tesislerini Lüleburgaz'a taşıyan Edip İplik, İstanbul'daki arazisi üzerine alışveriş merkezi inşa edecek. Bunun için gerekli finansman ortaklık veya kredi ile sağlanacak. Üretim maliyetlerini azaltmak için tesislerini İstanbul'dan Lüleburgaz'a taşıyan Edip İplik, gayrimenkul ve inşaat sektörüne girmeye karar verdi.

Bu doğrultuda, sahibi olduğu taşınmazları değerlendirecek olan şirketin, İstanbul Basın Ekspres Yolu kavşağındaki arazisinin üzerine bir alış-veriş merkezi yapılacak. Edip İplik, ayrıca faaliyet konusuna inşaatı eklemek üzere ana sözleşmesinde yapılacak değişikliğin onaylanması için bugün olağanüstü genel kurul yapacak. Genel kurulda söz konusu değişiklik için gerekli onayın alınmasından sonra Edip İplik tarafından sermayesine yüzde 99,99 oranında iştirak edilecek 1 milyon YTL sermayeye sahip yeni bir şirket kurulacak.

Edip İplik'in mülkiyetinde bulunan İstanbul Basın Ekspres Yolu üzerinde bulunan arazi, yeni kurulacak şirkete satılacak. Bu arazi üzerine, konut ve/veya ticari ofisler ile alışveriş merkezi inşa edilecek. Öte yandan Edip İplik, gayrimenkul satışlarından nakit olarak elde edilecek kârı mali tablolarına gelir olarak yazacak. Yeni kurulacak olan şirketin, sermaye artırımlarına da katılacak olan Edip İplik, iştirakine her türlü desteği sağlayacak.

Ortaklık ve finansman arayışı
Yeni kurulacak şirket tarafından gerçekleştirilecek projenin finansmanını temin etmek üzere, yerli ve yabancı kuruluşlardan gelebilecek ortaklık teklifleri ile ulusal ve uluslararası finansman kuruluşlarından temin edilebilecek uzun vadeli kredi imkanlarını değerlendirmek için araştırmalar ve görüşmeler yapılmasına karar verildi.

1997 yılından beri hem Mahmutbey'de, hem de Lüleburgaz'da üretim yapan Edip İplik, 2005'in son aylarında maliyetlerin azalması için faaliyetlerini Lüleburgaz'a taşımıştı. Şirket, İstanbul'daki 384 kişinin işine son verip, Lüleburgaz'daki fabrikaya da 306 yeni personel alacağını duyurmuştu. Edip İplik, 10 milyon 878 bin YTL'lik satış geliri elde ettiği bu yılın ilk çeyreğini 1.3 milyon YTL net kârla tamamlamıştı. Şirketin sermayesinin yüzde 30'u Akın Holding'e, yüzde 12'si Feza Holding'e ait bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/edip-iplik-insaat-isine-giriyor_47208.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!