Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Efectis Era Avrasya'dan Yangın Dayanım Semineri

Türkiye’nin ilk yangın dayanım laboratuvarı ve yangın güvenlik mühendisliği merkezini geçtiğimiz Kasım ayında kuran Efectis Era Avrasya tarafından düzenlenen 'Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik ve Yangın Dayanım Testleri' ile ilgili seminer, 03 Şubat Cuma günü Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
Efectis Era Avrasya'dan Yangın Dayanım Semineri

Türkiye’nin ilk yangın dayanım laboratuvarı ve yangın güvenlik mühendisliği merkezini geçtiğimiz Kasım ayında kuran Efectis Era Avrasya tarafından düzenlenen 'Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik ve Yangın Dayanım Testleri' ile ilgili seminer, 03 Şubat Cuma günü Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Efectis Era Avrasya Satış ve Pazarlama Müdürü Ülker Verenel’in konuşmasıyla açılan seminerde, Efectis Era Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı İlker İbik de Türkiye’nin ilk yangın dayanım laboratuvarının kapsamı ve altyapı detayları ile binaların yangından korunması hakkında yönetmelik dâhilindeki yapı malzemeleri ve yapı elemanlarından beklenen yangın performansı hakkında bilgi verdi.

Efectis Era Avrasya Laboratuvar Müdürü Onur Dağ ise yangına karşı tepki testleri ve EN 13501-1 sınıflandırması ve yangın dayanım testlerinde numuneler ve yapı elemanlarının kullanım yerlerine göre test detayları hakkında bilgi verdi. Dağ sunumunda, yapı malzemelerinin yangına karşı tepki testleri, yangına tepki sınıfları, sınıflandırma kriterlerini ve sınıflandırma raporlarını katılımcılarla paylaştı. Seminer, İlker İbik’in ürün mevzuatı, 89/106 Yapı Malzemeleri Yönetmeliği ve yeni Yapı Malzemeleri Tüzüğü-CPR, ürünlerin CE belgelendirilmesi ve buna bağlı uygunluk değerlendirme sistemleri konularının incelemesi ile devam etti ve isteğe bağlı ürün belgelendirme 'E-fire' hakkında katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

2003 yılında temelleri atılan Era, sırasıyla ERA Yönetim Test ve Belgelendirme Hizmetleri, ERA Laboratuvarları ve Efectis Era Avrasya Test ve Belgelendirme firmalarını kurarak hızla büyümeye devam etti. ERA Laboratuvarları, yapı malzemeleri CE belgelendirmesinin altı temel karakteristiğinden biri olan yangına karşı tepki testlerini ülkemizde gerçekleştiren ilk laboratuvar. ERA, 'Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik' kapsamında yapılması zorunlu olan yangın dayanım testlerini gerçekleştirerek Türkiye’de bir eksikliği gidermek hedefiyle, geçtiğimiz yıl Fransa merkezli Efectis Group ile birlikte Türkiye’nin ilk 'Yangın Dayanım Laboratuvarı'nı da kurmak için güçlerini birleştirerek Efectis Era Avrasya Test ve Belgelendirme’yi kurdu.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/efectis-era-avrasyadan-yangin-dayanim-semineri_90685.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!