Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Efes Antik Tiyatrosu Onarılıyor

Tarih boyunca, depremler ve diğer doğal afetlerle yıpranan son 30 yılda da konser ve kültürel etkinliklerle yorulan Efes Antik Tiyatrosu onarılıyor.

Radikal Gazetesi
Efes Antik Tiyatrosu Onarılıyor

arih boyunca, depremler ve diğer doğal afetlerle yıpranan son 30 yılda da konser ve kültürel etkinliklerle yorulan Efes Antik Tiyatrosu onarılıyor. Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti'nin içinde yer alan 24 bin kişilik antik tiyatroda onarım ve restorasyon çalışmaları başladı. Çalışmalara en büyük destek 250 bin YTL veren CHP'li Selçuk Belediyesi'nden geldi.

Avusturya Efes Kazıları Başkanı Ord. Prof. Dr. Fritz Krinzinger başkanlığında kurulan Uluslararası Efes Tiyatrosu Komisyonu, antik tiyatroyla ilgili raporunu tamamladı. Selçuk Belediye Başkanı CHP'li Vefa Ülgür, onarım projesinin maliyetini belediye olarak karşılayacaklarını anlattı:
"Elimizi taşın altına sokuyoruz. 2006 yılı çalışma programı için ilk etapta 250 bin YTL katkıda bulunduk. İşçi, makine ve malzeme konusunda da her tür desteği vereceğiz. En büyük hedefimiz bu dünya harikasını sağlamlaştırmak ve insanlığın hizmetine sunmaktır."

Kazı başkanı Prof. Dr. Krinzinger de, "Bu yılki çalışmalar antik tiyatronun güneyindeki ziyaretçi girişleri bölümü ve birinci diazoma (koridorlar) bölgelerinde yoğunlaşacak, üç ay sürecek" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/efes-antik-tiyatrosu-onariliyor_47155.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!