Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ege-Koop'tan 25. Yılda 70 Milyon TL'lik Yatırım

Bu yıl 25'inci yılını kutlayan Ege-Koop, krize aldırmadan 70 milyon TL'lik "Dört Mevsim" projesini hayata geçiriyor. 25 yıla özel hazırlanan proje kapsamında İzmirin eski konaklarını öne çıkarmak için geliştirdiği "Dört Mevsim" konakları için bu yıl temel atacak olan Ege-Koop, projeyi 2012 yılında tamamlayacak.

Yeni Asır Gazetesi
1 Ege-Koop'tan 25. Yılda 70 Milyon TL'lik Yatırım

Bu yıl 25'inci yılını kutlayan Ege-Koop, krize aldırmadan 70 milyon TL'lik "Dört Mevsim" projesini hayata geçiriyor. 25 yıla özel hazırlanan proje kapsamında İzmirin eski konaklarını öne çıkarmak için geliştirdiği "Dört Mevsim" konakları için bu yıl temel atacak olan Ege-Koop, projeyi 2012 yılında tamamlayacak.

Kokteylle açıkladı

Dört farklı seçenekte bütün bir yıl konaklanacak şekilde tasarlanan projede 5+1, 4+1, 3+1 ve 3+2 villalar yer alıyor. Eski Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen kokteyl ile İzmir'in önde gelen isimlerine projeyi tanıtan Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, 25. yıl onuruna projeyi hazırladıklarını söyledi. Krizde en çok etkilenen sektörlerden birinin inşaat olmasına rağmen bu dönemde 70 milyon TL'lik projeyi hayata geçirdiklerine dikkat çeken Aslan, "Krizin derinleştiği, yatırımların durduğu bir dönemde adeta krize kafa tutarak bu projeyi hayata geçirdik. Urla'da çok özel bir alan içerisinde yer alacak projede, 4 farklı konak tipi bulunuyor. Bu yıl içinde temel atacağımız projeyi, 2012 yılında tamamlamayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Projeyi açıklar açıklamaz yurtdışından talepler gelmeye başladığını ifade eden Aslan, bugüne kadar 25  villa için talep geldiğini ifade etti. Urla'nın el değişmemiş doğasının içinde zengin Ege kültürünü yansıtan çok özel bir yerde bu projeyi uyguladıklarını kaydeden Aslan, şöyle konuştu:

Kaliteden ödün yok

"Arazimiz 130 bin metrekare alan içerisinde yer alıyor. Burada 137 adet konak inşa edeceğiz. Her türlü sosyal etkinliği olan yeşil bir alanda konaklar yapılacak. Yerimiz Urla'nın yanı başında Güzelbahçe sınırında deniz ve ormanı görüş mesafesinde yer alıyor. Bu konakları alacak kişiler burada 4 mevsim mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayacaklar."

Ege-Koop'un yeni projelerinin de hazırlık aşamasında olduğuna dikkat çeken Aslan, çok yakında yeni projeleri gündeme getireceklerini belirtti. Aslan, "1984'ten bu yana 100 bin kişinin yaşadığı 7 modern kent parçasıyla bir alışveriş merkezini İzmir'e kazandırdık. Kaliteden ödün vermeden ilerlemeyi hedefleyen, yenilikçi bir düşünceyle çalışmalarımızı sürdürdük. Sektörümüzde hep öncü olduk. Büyük holdinglerin bile üstlenemeyeceği projeleri başarıyla tamamladık. Türkiye koşullarına göre inanılması ve düşünülmesi çok zor süreler içerisinde projelerimizi gerçekleştirdik. 25'inci onur yılımızda da bir ilke daha imza atarak, İzmir sahillerinin çevresini de değiştirmeye kararlıyız" dedi. 

Dört farklı model

Zeytin konakları adı verilen ilk projede 23 adet 5+1, 356 metrekare villa inşa edilecek. Çamlık konakları adı verilen villalarda ise, 346 metrekare alanda 3+2 olarak 49 adet villa yapılacak. 2 tip villadan oluşan yağmur konakları ise 256 ve 220 metrekareden oluşuyor. Bu konaklarda 3+1 ve 4+1 olarak toplam 65 adet inşa edilecek. Proje Urla'da 130 bin metrekare alanda her türlü sosyal tesisi yapılarak gerçekleştirilecek. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/ege-kooptan-25-yilda-70-milyon-tllik-yatirim_69180.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • plan, baslama-bitirme tarihleri, ödeme kosullari hakkinda bilgi rica ediyorum. sengul_butz@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!