Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Egepen Deceuninck’ten 200 Milyon TL’lik Fabrika Yatırımı

PVC markası Egepen Deceuninck, İzmir Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 200 milyon TL’lik yatırımla yeni fabrikasını hizmete sundu. Avrupa ve Amerika’nın en büyük PVC üretim merkezi olarak nitelendirilen fabrika, yılda 50 – 55 bin ton aralığındaki üretimi 100 bin tona çıkaracak.

yapi.com.tr
Egepen Deceuninck’ten 200 Milyon TL’lik Fabrika Yatırımı

Egepen Deceuninck, tek çatı altında sadece PVC kapı ve pencere profil üretimi yapan Avrupa ve Amerika’nın en büyük fabrikasını İzmir’de faaliyet geçirdi. İzmir Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrika için 50 milyon Euro’luk bir yatırım yapıldı. Fabrika, 110 bin metrekare arazi üzerinde 30 bin metrekarekij lojistik merkezi, arsa üzerine 22 bin 300 metrekare kapalı alan, üretim fabrikası ve idari alanı ile 80 bin metrekare arsa üzerine 56 bin metrekarelik kapalı alana kuruldu.  

EgepenEgepen Deceuninck-Ege Profil Genel Müdürü ve Deceuninck İcra Kurulu Üyesi Ergün Çiçekçi

“Üretimi 100 bin ton ile iki katına çıkaracağız”

Egepen Deceuninck-Ege Profil Genel Müdürü ve Deceuninck İcra Kurulu Üyesi Ergün Çiçekçi, fabrikanın açılış süreci ve hedefleri hakkında şunları söyledi: “Sektörümüz büyümesini sürdürmeye devam ediyor ve elbette sektörün gelişmesine dair gelecekte yeni yatırımların da yapılacağını tahmin ediyoruz. 2016 yılı Türkiye için zor bir yıldı. Ancak elbette ki kriz dönemleri her daim yeni fırsatlara olanak sağlayan bir süreç. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız yeni fabrikamızın inşaatına 2015 yılında başladık. Şu an hizmet veren yeni fabrikamız 200 milyon TL’lik bir yatırımla faaliyete geçti. Bu fabrika ile İzmir’de 50 – 55 ton aralığında olan üretimimizi 100 bin tona, yani iki katına çıkaracağız. Yeni fabrikamız ile aynı zamanda birçok kişiye istihdam da sağlamış oluyoruz. Önümüzdeki bir buçuk ay içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’ne ilk ihracatımızı gerçekleştireceğiz. Yıl sonuna kadar 33 milyon TL’lik bir ihracat hedefliyoruz.” sözleriyle değerlendirdi. Deceuninck Grubu’nun içerisinde bir numarada Türkiye’nin yer aldığını belirten Ergün Çiçekçi, “Deceuninck’in Türkiye’deki yatırımı, grup içindeki en önemli yatırımlardan biri. En büyük ciro sıralamasında da biz varız. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde yüzde 15’lik ihracat payımızı yüzde 30’a çıkarmayı hedefliyoruz.”

“Avrupa ve Amerika’nın en iyisi”

Fabrika, PV solar panel ve trigenerasyon sistemleri ile düşük enerji tüketim stratejisine dayalı yatırımlar ile inşa edildi. Fabrika aynı zamanda, çatıya biriken yağmur sularının proses suyu rezervlerinde tekrar kazanımı ve çevre yeşillendirmesinde kullanımı yapılacak şekilde tasarlandı. Bu kapsamda yağmur suyunu akıllı bir şekilde biriktiren fabrika, tüm su ihtiyacını bu havuzdan karşılıyor. Fabrikanın, tüm bu özellikleriyle tek çatı altında sadece PVC kapı ve pencere profil üretimi yapan Avrupa ve Amerika’nın en büyük fabrikası olma özelliği taşıdığı belirtiliyor. Aynı zamanda son teknoloji sistemleri de bünyesinde barındırıyor.

Merkez üssü

Güneş enerjisinin de kullanabileceği fabrika, Deceuninck’in Hindistan, Brezilya ve Avustralya gibi gelişmekte olan pazarlardaki tüm faaliyetlerini destekleyecek. Ayrıca Türkiye merkezinden Şili ve Brezilya’ya giden malların tasarımı da bu merkezden yapılacak. Fabrikayla birlikte Deceuninck’in gelişen pazarlardaki merkez üssü Türkiye olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/egepen-deceuninckten-200-milyon-tllik-fabrika-yatirimi_158685.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!