Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

EGO ile ASKİ Yazışıyor Lağım 5 Yıldır Taşıyor

Dikmen Caddesi’nde yaklaşık beş yıldır taşan rögar, vatandaşı çileden çıkarıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin iki kurumu ASKİ ve EGO sorumluluğu birbirine yüklüyor. ASKİ yetkilileri, rögarın EGO durağında olması nedeniyle yazışmaların sürdüğünü belirtirken, EGO yetkilileri ASKİ’den böyle bir talep gelmediğini öne sürüyor.

Hürriyet Gazetesi
EGO ile ASKİ Yazışıyor Lağım 5 Yıldır Taşıyor

Dikmen Caddesi’nde yaklaşık beş yıldır taşan rögar, vatandaşı çileden çıkarıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin iki kurumu ASKİ ve EGO sorumluluğu birbirine yüklüyor. ASKİ yetkilileri, rögarın EGO durağında olması nedeniyle yazışmaların sürdüğünü belirtirken, EGO yetkilileri ASKİ’den böyle bir talep gelmediğini öne sürüyor.

Dikmen Caddesi’nde yaklaşık 5 yıldır taşan rögar vatandaşı çileden çıkardı. ASKİ yetkilileri, rögarın EGO’nun hareket noktasında bulunması nedeniyle birşey yapamadıklarını söylerken, "EGO ile yazışmalarımız sürüyor" demekle yetindiler. Ankara Hürriyet’in konuyla ilgili ulaştığı EGO yetkilileri ise, ASKİ yetkililerini yalanladı. EGO yetkilileri, rögarla ilgili ASKİ’den herhangi bir talep gelmediğini savundular.

Büyükşehir Belediyesi’nin iki kurumu topu birbirine atarken, vatandaş neredeyse her gün caddeye akan lağım sularıyla başetmeye çalışıyor. Belediyeye tepkilerini dile getiren vatandaşlar, yaz aylarında kokuyla, kış aylarında da caddeden akan lağım sularıyla çile çektiklerini dile getirirken, şunları söylediler:

Sesimizi duyun

"Cadde’den geçerken vatandaş burnunu kapatıyor. Esnaf dükkanlarını açamaz hale geldi. Bodrum katta oturan insanların evlerine kadar giriyor bu lağım suları. İnsanlar toplu taşım araçlarını kullanırken bile zorlanıyorlar. Bu sıkıntıyı senelerdir neredeyse hergün çekiyoruz. Caddemiz belediye tarafından değil lağım suları tarafından yıkanıyor. Lağım suları hem sağlığımız için tehlike oluşturuyor hem de bu kokuyu yıllardır çekiyoruz. Yetkililerin sesimizi duymalarını istiyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ego-ile-aski-yazisiyor-lagim-5-yildir-tasiyor_72918.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!