Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

"Yeşil Bina- Yeşil Mahalle-...

Ekolojik Pazar Kadıköy’de

Doğayla dost, GDO’suz ürünlerin yer alacağı Kadıköy Belediyesi Organik Halk Pazarı 27 Ocak Çarşamba günü Kadıköy Belediyesi ve Ekolojik Üreticiler Derneği’nin işbirliği ile Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda açılıyor.

NTV
Ekolojik Pazar Kadıköy’de

Doğayla dost, GDO’suz ürünlerin yer alacağı Kadıköy Belediyesi Organik Halk Pazarı 27 Ocak Çarşamba günü Kadıköy Belediyesi ve Ekolojik Üreticiler Derneği’nin işbirliği ile Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda açılıyor.

Ekolojik Üreticiler Derneği şu açıklamayı yaptı:

Doğaya geri dönülmez tahribatlar yaratan, suyu, havayı kirleten pek çok sentetik kimyasal ilaç ve gübrenin kullanıldığı tarım ürünlerine karşı gün geçtikçe artan bir tepki ve duyarlılık oluştu. Hükümetin çıkarmaya çalıştığı son GDO’yu serbest bırakan yasa ise, bu tepkilerin daha da somutlaşmasına neden oldu. Bütün bu ürünler topyekun sağlığımızı tehdit ederken, buna karşı giderek artan bir önem kazanan ekolojik ürünlere olan ilgi arttı.

Şimdi Kadıköy’lüler, ekolojik ürünleri çok yakınlarında, Selamiçeşme’deki Özgürlük Parkı’nda, hem de doğrudan üreticilerin ve temsilcilerinin tezgahlarından alacaklar. Bu ürünlerin tamamı kontrol ve sertifikasyon firmaları tarafından denetlenmiş, belirli aralıklarla numuneler alınarak laboratuarda incelenmiş ve hiçbir sentetik kimyasal maddeye rastlanmamış gıdalardır.

Tüketiciler için hangi tarlada üretildiğini bileceği, üreticisiyle tanışıp sohbet edeceği ve güven odaklı yeni bir iletişimin kapısı aralanıyor. Bu aynı zamanda gıdaya karşı yabancılaşmanın da önüne geçecek bir pazar kültürüdür.Ekolojik ürün üreticisi için ise kendi ürününü doğrudan tüketiciye ulaştıracağı, ürünleriyle ilgili geri beslemeyi doğrudan alacağı ve tarlasını devam ettirme ve işletmesini ayakta tutma olanağını geliştireceği bir olanak doğmuş bulunuyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ekolojik-pazar-kadikoyde_76038.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!