Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Ekonomide Marjinalleşmenin Önüne Geçilmeli"

G20-OECD Uluslararası Yatırım Küresel Forumu'nun açılış konuşmasını yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye olarak OECD ile iş birliği içerisinde Uluslararası Yatırım Küresel Forumu'na ikinci kez ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

yapı.com.tr/AA
"Ekonomide Marjinalleşmenin Önüne Geçilmeli"

Bakan Zeybekci, "Bölgesel mega anlaşmalara taraf ülkeler, anlaşmalara taraf olmayan az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin küresel ekonomide marjinalleşmesini önlemek için gerekli her türlü önlemi almalıdır" dedi.

Zeybekci, İstanbul'da 2006'da bir araya geldikleri "Yatırım Ortamının İyileştirilmesi: Altyapı Örneği" temalı ilk forumda, ticaret ve yatırım hacminin arttığı, daha parlak bir küresel ekonomik ortamda son derece verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Uluslararası Yatırım Küresel Forumu'nun G-20 Ticaret Bakanları Toplantısı ile aynı zamanda düzenlenmesinin son derece uygun ve önemli olduğuna işaret eden Zeybekci,  "Yatırımın, Türkiye'nin G20 Dönem Başkanlığının "Kapsayıcılık" ve "Uygulama" ile birlikte 3 temel önceliği arasında yer aldığını söyledi.


Zeybekci, G-20 Dönem Başkanı olarak Türkiye'nin yatırımları, büyüme ve kalkınma yolunda itici bir güç olarak gördüğünü belirterek, yatırımların istihdam, refah artışı ve yenilik için mihenk taşı konumunda olduğunu vurguladı. Zeybekci, "Gerek sermaye ihraç eden ve gerekse sermaye çeken ülkeler ekonominin dönüşmesinde yatırımların büyük gücünün farkındalar. Bu çerçevede, sürdürülebilir bir büyüme için yatırımların artırılması ve daha fazla yatırım çekilmesi birçok ülkenin öncelikli politika hedefi olmaya devam etmektedir" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ekonomide-marjinallesmenin-onune-gecilmeli_135318.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!