Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Erbil'in Yeni Hedefi İstanbul

Eksen İnşaat Erbil'deki Valilik Binası'nın Temelini Attı

İhalesini Eksen İnşaat'ın kazandığı Erbil'deki Valilik binasının inşaatına törenle başlandı. Erbil Valisi Nevzad Hadi, ''Kürt bölgesinde en çok Türk iş adamları ve yatırımcılar iş yapıyor. Stratejik projelerimiz hep Türkiyeli firmalar tarafından yapılıyor'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Eksen İnşaat Erbil'deki Valilik Binası'nın Temelini Attı

Foto: Mustafa Kerim (AA)

Geçtiğimiz ay yapılan ihaleyi Eksen İnşaat'ın kazandığı ve yaklaşık 36 milyon dolara malolacak Erbil Valilik binasının inşaatı, düzenlenen bir törenle başladı. Erbil'in 60. cadde üzerinde parlamento binası yanında yükselecek Erbil Valilik binasının temel atma törenine, Erbil Valisi Nevzat Hadi, Vali Yardımcısı Tahir Abdullah, Eksen İnşaat ortakları Veysi Onal ile Mehmet Bilici ve çok sayıda davetli katıldı.
    
''Bölgede en çok işi Türk firmaları yapıyor''
    
Törende konuşan Erbil Valisi Nevzat Hadi, ''Kürt bölgesinde en çok Türk iş adamları ve yatırımcılar iş yapıyor. Bu da Türkiye ile bölge arasında ne kadar büyük bir ekonomik işbirliği olduğunun bir kanıtıdır'' dedi. Vali Hadi, Türk firmalarının bölgede yaptıkları güzel işlerle iz bıraktığını kaydederek, ''Türk şirketlerinin yaptığı güzel işler uzaktan görünüyor. Türkiye ile olan ekonomik ilişkilerimizde bu şirketlerin çok büyük etkisi var. Türkiye'de gelişmiş bir ekonomi ve büyük firmaların bulunması Kürt bölgesine olumlu yönde etkisi çok açık ve nettir'' dedi. Bölgede çok sayıda büyük ve profesyonel firmaların olduğuna dikkati çeken Hadi, şöyle konuştu:
    
''Birçok büyük proje, bu yetenekli ve profesyonel Türk firmasının elinde. Stratejik projelerimiz de hep Türkiyeli firmalar tarafından yapılıyor. Temelini attığımız valilik binamız yine bir Türk şirketi olan Eksen İnşaat tarafından yapılıyor. Firma daha önce üstlendiği bütün işleri çok hızlı ve çok güzel bir şekilde yaptı. İşlerini güzel ve modern bir şekilde bitirdiğinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.''


    
''Bölgede dünya şirketleriyle yarışıyoruz''
    
Eksen İnşaat ortaklarından Veysi Onal, Irak'ta kalkınmanın yapı taşlarından ilk sıralarda olan inşaat sektörü içerisinde üstlendikleri rolden bahsederek, gerçekleştirdikleri projelerin takdirle karşılanmasının bir Türk firması olarak kendilerini gururlandırdığını ifade etti. Onal, bölgede daha önce yaptıkları işler dolayısıyla bölge yönetiminden teşekkür belgesi de aldıklarını dile getirerek, ''Bize gösterilen teveccühleri boşa çıkarmayacağız. Diğer işlerimizde olduğu gibi inşallah bu projeyi verilen zamanın öncesinde güzel ve modern bir şekilde bitirip teslim edeceğiz. Türk şirketleri olarak burada dünya devleri ile yarışıyoruz. Hayalimiz, üstlendiğimiz işi dünya şirketlerinden daha iyi ve daha güzel bir şekilde bitirip dünyaya kendi damgamızı vurmaktır. Yaptığımız işlerde kalite, hız, ekonomi dengesini gözeterek, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamızın sonuçlarını alıyor ve doğru yolda olduğumuzu görüyoruz. Hızlı karar alabilme ve uygulamaya geçme yeteneğimizle, takım ruhunu ve işimizi sahiplenmeyi geliştirerek, ulusal ve uluslararası pazarda en güncel ve en doğru uygulamaları gerçekleştiren Türk şirketleri arasında yer almak için emek, zaman ve kaynak harcamaya devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.


    
Bölgede sekiz yıldır faaliyet gösteren Eksen İnşaat'ın üstlendiği projelerin toplam değeri 250 milyon doları aşıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eksen-insaat-erbildeki-valilik-binasinin-temelini-atti_91567.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!