Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Elazığ Tıp Merkezi İnşaatı Durdu

Elazığ Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Maliye Bakanlığı’nın tasarruf tedbirleri çerçevesinde yayınladığı genelge yüzünden tıp me

Zamanb>Elazığ Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Maliye Bakanlığı’nın tasarruf tedbirleri çerçevesinde yayınladığı genelge yüzünden tıp merkezi inşaatını durdurduklarını söyledi. Bingöl, “Yollarımız bozuk, bazı binalarımız akıyor. Bunları bile yapamıyoruz.” dedi.

Elazığ Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Merkezi’nin inşaatı, tasarruf tedbirleri çerçevesinde Maliye Bakanlığı’nın genelgesine takıldı ve yapımı durduruldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan FÜ Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, üniversitenin 2003 yılı bütçesinin 1 Nisan tarihinden itibaren geçerli olduğunu hatırlatarak, Maliye Bakanlığı’nın 31 Mart tarihinde yayınladığı genelge ile tüm yatırımları durdurduklarını söyledi.

Bingöl, bakanlığını yayınladığı son genelge ile bütçenin belirli kalemler dışında kullanılamayacağının kendilerine iletildiğini belirterek, bütçe harcama kalemlerinin kapalı olduğunu ifade etti. Fırat Üniversitesi’nin 79 trilyonluk bütçesinin 29 trilyon liralık kısmının yatırım bütçesi olduğunu, bu yıl Fırat Tıp Merkezi inşaatı için 17 trilyon lirası dış kredi olmak üzere toplam 23 trilyonluk bir kaynak kullanmayı düşündüklerini kaydeden Bingöl, hedefin, hastanenin P–3 ve O bloklarının tamamlanması olduğunu dile getirdi.

Rektör Bingöl, ‘’Maliye Bakanlığı’nın yayınladığı son genelge ile tüm yatırımlarımızı durdurduk ve üniversitemizin bütçesini kullanamıyoruz. Bu nedenle hastanemizin inşaatı da durdu. Hastane inşaatında bu yıl hedefimizde P–3 ve O blokunu bitirmek vardı ancak böyle giderse bunları yapamayacağız. Hastane inşaatının yanı sıra altyapı çalışmaları ve büyük onarımları da yapamıyoruz. Yollarımız bozuk, bazı bölümlerimizin çatıları akıyor, bunların yenilenmesi gerekiyor. Genelge nedeniyle bunları da yapamıyoruz.’’ dedi.

Biran önce bütçe kullanımının serbest bırakılmasını beklediklerinin altını çizen Rektör Bingöl, hastane inşaatı için geçen yıl sağlanan 30 milyon dolarlık dış kredinin kullanılamaması durumunda bu paranın geri gitme tehlikesinin olduğuna işaret ederek, Fırat Tıp Merkezi’nin bölge hastanesi konumunda olduğuna dikkat çekti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/elazig-tip-merkezi-insaati-durdu_4174.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!