Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eldorado Gold Başkanı Hakkında Suç Duyurusu

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, halen Türkiye’de yürüttüğü altın arama çalışmaları davalık olan Eldorado Gold Madencilik Şirketi’nin Başkanı Paul W. Wright hakkında, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’e yazdığı mektup ve kendisiyle yaptığı görüşme üzerine, ‘Adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ve yargı görevi yapanı etkilediği’ gerekçesiyle Ankara

Milliyet GazetesiTMMOB Çevre Mühendisleri Odası, halen Türkiye’de yürüttüğü altın arama çalışmaları davalık olan Eldorado Gold Madencilik Şirketi’nin Başkanı Paul W. Wright hakkında, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’e yazdığı mektup ve kendisiyle yaptığı görüşme üzerine, ‘Adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ve yargı görevi yapanı etkilediği’ gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Çevre Mühendisleri Odası’ndan yapılan açıklamada, yüzde 100 hissesi Eldorado Gold’a ait Tuprag Madencilik A.Ş.’nin Uşak’ın Eşme ilçesindeki Kışladağ’da altın çıkarma faaliyeti hakkında onlarca dava açıldığı ve Danıştay 6. Dairesi’nin kapatma kararı verdiği anımsatıldı.

Eldorado Gold Madencilik Şirketi’nin Başkanı Paul W. Wright’ın ise başta Kışladağ olmak üzere diğer şirket ve işletmeleri hakkında verilen aleyhte kararlar ve bu nedenle ‘uğradıkları zararlar’la ilgili şikayetlerini çeşitli kamuoyu araçları ile ve mahkeme kararlarını eleştirmenin ötesinde ifadelerle açıklamaktan çekinmediğine dikkat çekildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eldorado-gold-baskani-hakkinda-suc-duyurusu_62907.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!