Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Elektri Zamlanınca A Sınıfı Küçük Ev Aletleri Şart Oldu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun (EPDK) kararıyla elektrik tarifesi meskende yüzde 9,57 oranında bir değişimle 29,578 kuruşa yükseldi. Bu gelişme ile A sınıfı küçük ev aletleriyle edinebileceğimiz enerji tasarrufu daha da büyük önem kazanıyor.

yapi.com.tr
Elektri Zamlanınca A Sınıfı Küçük Ev Aletleri Şart Oldu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK) kararıyla elektrik tarifesi meskende yüzde 9,57 oranında bir değişimle 29,578 kuruşa yükseldi. Bu gelişme ile A sınıfı küçük ev aletleriyle edinebileceğimiz enerji tasarrufu daha da büyük önem kazanıyor. Enerji verimsiz küçük ev aletlerinin ülke ekonomisine zararı yılda 1 milyar TL olarak hesaplanıyor. A sınıfı küçük ev aletleriyle, bir ev yılda 144 TL tasarruf edebiliyor. Elektrik faturamızın yüzde 31'ine denk gelen bu harcamayı en düşük seviyede tutmak için, tüketicilerin akıllı ve tasarruflu küçük ev aletlerine yönelmesi en akılcı çözüm olarak öne çıkıyor.

Homend Genel Müdürü Hakan Koçer, “Elektrik tarifesi meskende yüzde 9,57 oranında bir değişimle artarken, evlerimizde küçük ev aletleri ile yapacağımız tasarruf daha da önem kazandı. Tüketicilerimiz daha artık daha bilinçli olmak zorundalar. Homend, bu bilinci yaymak ve A sınıfı teknoloji ile tüketiciyi buluşturmak için elindeki tüm kaynakları kullanıyor" dedi.

Koçer, “Homend olarak enerji tasarrufunun hem bireysel hem de ulusal bazda ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Tüm Ar-Ge çalışmalarımızda, yenilikçi fikirlerin yanı sıra tasarruflu ve akıllı ürünler geliştirmeye odaklanıyoruz. Türkiye’nin hem cari açığının hem de dışa bağımlılığının azaltılması, öte yandan tüketimin çevre üzerindeki olumsuz etkilerinin minimuma indirilmesi konusunda katkımız olursa ne mutlu bize” şeklinde konuştu. Koçer ayrıca, A enerji sınıfı Homend ürünlerinin sektöre örnek olmasını arzu ettiğini, tüm küçük ev aletleri üreticilerinin ürün yol haritalarında A enerji sınıfı ürünlere öncelik vermelerini temenni ettiğini de belirtti.

Kişi başı tüketilen elektrik miktarı 4 kattan daha fazla arttı

Son 30 yıl içinde kişi başı tüketilen elektrik miktarı 4 kattan daha fazla arttı, artan elektrik ihtiyacını karşılamak için yapılan petrol ve doğal gaz ithalatları da cari açığın büyümesinde etkili oldu. Haftada 4 saat çalışan bir ütü,  günde 24 saat çalışan buzdolabı kadar enerji harcıyor. 4 kişilik bir ailenin yıllık elektrik faturasının yüzde 31’i küçük ev aletlerinden kaynaklanıyor. Türkiye’nin toplam ithalatının yüzde 21’ini, ham petrol, doğal gaz gibi elektrik üretiminde yoğun olarak kullanılan doğal kaynaklar oluşturuyor. "Yani cari açığı artıran önemli faktörlerden biri elektrik kullanımının son dönemdeki artış" diyen ve A sınıfı enerji tüketiminin sadece beyaz eşyalara özgü bir nitelik olmadığını, artık tüm elektrikli ev aletlerinde bu özelliğin aranması gerektiğini ifade eden Koçer, her ürün grubunda tasarruflu ve akıllı ürünlerle yer almayı hedeflediklerini açıkladı.

Homend’in akıllı ve tasarruflu ürün serisinde Deepsilence 1209 ve Greenpiece 1208 elektrikli süpürge, Adventouch 1108 ve 1109 ütü, Grilliant 1401 ızgara, Magicook 2501 elektronik aşcı, S3 Foodprocessor2801 mutfak robotu, S3 Tableblender 4901 masa blender’ı, Royaltea1701 konuşan çay makinesi yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/elektri-zamlaninca-a-sinifi-kucuk-ev-aletleri-sart-oldu_89332.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!