Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Elektromed Bayileri Fabrikada

Elektromed India, Smart Energy India Fuarı'nda DLMS'i Tanitti

Geçtiğimiz sene 9 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımıyla imzalanan ortaklıkla faaliyetlerine başlayan 1 milyon sayaç kapasiteli Elektromed Hindistan, katıldığı Smart Energy India Fuarı’nda Hindistan pazarı için özel olarak geliştirilen elektrik sayacını ve yeni sistem önerilerini tanıttı. Smart Energy India’da düzenlenen konferanslar

yapi.com.tr
Elektromed India, Smart Energy India Fuarı'nda DLMS'i Tanitti

Geçtiğimiz sene 9 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımıyla imzalanan ortaklıkla faaliyetlerine başlayan 1 milyon sayaç kapasiteli Elektromed Hindistan, katıldığı Smart Energy India Fuarı’nda Hindistan pazarı için özel olarak geliştirilen elektrik sayacını ve yeni sistem önerilerini tanıttı. Smart Energy India’da düzenlenen konferanslar dizisinde konuşmacı olarak da yer alan Elektromed Hindistan, 'DLMS – Device Language Message Specification' konusunda katılımcılara kapsamlı bilgi verdi.

Kuruluşunun üzerinden 1 yıl gibi kısa bir süre geçmesine karşın pazarda etkin bir rol oynamaya başlayan Elektromed Hindistan, ülkede kaçak kullanımın yanısıra birden fazla işletim protokolü sebebiyle oluşan entegrasyon sorunlarının giderilmesine, bu sayede akıllı ve bütünleşik bir ölçümlemenin yapılabilmesine olanak tanıyan 'DLMS - Cihazlar arası Ortak Mesajlaşma Dili Standardı'nın öneminin altını çizdi.

Osman Liman1-2 Şubat tarihlerinde Yeni Delhi’de düzenlenen Smart Energy India’da Elektromed Hindistan, 21 farklı kaçak elektrik kullanımının önüne geçmek için tasarlanan A0H Sayacının yanısıra yeni ön ödemeli ve uzaktan okumalı – AMR sayaç sistemlerini de sektörün ilgisine sundu. Elektromed, hem ürünleri hem de Proje Müdürü Osman Liman’ın etkinlikte yaptığı konuşma ile Hindistan sayaç sektöründe yeni ve iddialı bir oyuncu olduğunu vurgulamış oldu.

Kaçak elektrik tüketiminin yüzde 10-11 mertebelerinde olduğu 40 milyon adetlik sayaç pazarına sahip Hindistan’da da en büyük sorun gelişmekte olan ülkelerin pek çoğunda olduğu gibi idarelerin yapacakları enerji tesis yatırımları. Smart Energy India organizasyonuna konuşmacı olarak davet edilen Elektromed Türkiye Proje Müdürü Osman Liman’ın altını çizdiği açık iletişim protokolü DLMS sayesinde, sayaçlar dahil olmak üzere tüm elektronik cihazlar tek bir dil üzerinden iletişim kurarak sahip oldukları tüm tüketim bilgilerini paylaşabiliyor. Böylece idareler, sahadan gelen doğru tüketim bilgilerine dayanarak enerji tüketim tahminlerini yapabiliyor ve kurulu güç tesis yatırımlarını en gerçekçi tüketim bilgilerine dayanarak gerçekleştirebiliyorlar.

Bağımsız araştırma kurumu ABS Energy Research’ün raporuna göre dünyanın en büyük dördüncü ön ödemeli sayaç üreticisi olan Türk Elektromed, ilk DLMS protokollü elektrik sayacını tasarlayıp sunarak Hindistan pazarına bu teknolojide öncülük etti.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/elektromed-india-smart-energy-india-fuarinda-dlmsi-tanitti_85840.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!