Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Elvan: OVP'de Revizyon Düşünülmüyor

OVP'nin sadece makro ekonomik göstergeleri içermediğini belirten Bakan Elvan, Program'da değişiklik düşünmediklerini bildirdi.

yapi.com.tr/AA
Elvan: OVP'de Revizyon Düşünülmüyor

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, ekonomi gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Elvan, "Biz şu aşamada bir bütün olarak Orta Vadeli Programımızı (OVP) revize etmeyi düşünmüyoruz. Çünkü OVP'nin sadece makro ekonomik göstergeleri içeren bir yapısı yok. Yapısal reformlarımız var, merkezi yönetim bütçemiz var ve diğer sektörlere yönelik politikalarımız var. Bunları biz yine uygulamaya devam edeceğiz" dedi.

'Cazibe Merkezleri'ne büyük ilgi

Cazibe Merkezleri Programına yapılan başvurular arasında büyük yatırımcıların da olduğunu söyleyen Elvan, "Bu firmalarımızın isimlerini şu aşamada zikretmenin çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Özellikle hem Doğu Anadolu hem Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde gerçekten Türkiye'de önemli bir yer edinmiş güçlü firmaların da başvuruda bulunduğunu ifade etmek istiyorum. Oldukça büyük bir ilgi var" değerlendirmesini yaptı.

Borsada 452 milyon liralık net giriş

Lütfi Elvan, "Özellikle son birkaç hafta içerisinde yurt dışı yatırımcıların Türkiye'ye yönelik bakış açılarında olumluya doğru bir gidişatın olduğunu görüyoruz. Yurt dışı yatırımcılar açısından Türkiye halen cazip bir ülke. Özellikle son iki üç haftada 452 milyon dolar seviyesinde borsaya net girişin olduğunu görüyoruz" ifadelerini kullandı.

TÜİK'in revizyona gitmesi

TÜİK'in GSYH revizyonuna gitmesini "Bu milli gelir hesabı Türkiye için bir milattır" şeklinde yorumlayan Bakan Elvan konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Bundan sonraki süreçte elbette, Avrupa İstatistik Ofisinin (Eurostat) yapmış olduğu bazı değişikliklere yönelik biz de belki revizyona gideceğiz. Ancak bu ölçekte büyük bir değişiklik söz konusu olmayacak bundan sonraki süreçte."

http://www.yapi.com.tr/haberler/elvan-ovpde-revizyon-dusunulmuyor_155652.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!