Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Emek Otelleri Yenilenme Atağında

Yabancı otel zincirlerine devredilen Emek Otelleri’nin yenilenmesine 100 trilyonluk yatırım teşviği verilecek. Kira ve işletme anlaşması ile u

NTV-MSNBC
Emek Otelleri Yenilenme Atağında

b>Yabancı otel zincirlerine devredilen Emek Otelleri’nin yenilenmesine 100 trilyonluk yatırım teşviği verilecek.
Kira ve işletme anlaşması ile uluslar arası zincirlere devredilen Emek Otelleri zinciri bünyesindeki 6 otelin yenilenmesi için 100 trilyonluk yatırım teşvik belgesine bağlandı. Yabancı zincirlere devredilen Emek Otellerine yapılacak yenileme yatırımları için hazırlanan ve Hazine Müsteşarlığı’nca Emek Otellerinin teşvik belgesine bağlanan projeler kapsamında en büyük yenileme yatırımı 34.8 trilyon TL ile Swissotel’e devredilen Bursa Çelik Palas’a yapılacak.
İzmir’deki Büyük Efes ile Bursa’daki Çelik Palas Swissotel’e, İstanbul’daki Büyük Tarabya ve Ankara’daki Büyük Ankara Otelleri Millenium Coptorn’a, Ankara’daki Stad ile İstanbul’daki Maçka Oteli de Radisson SAS devredilmişti.

HANGİ OTELE NE KADAR HARCANACAK?
Turizmgazetesi.com’da yayımlanan habere göre, yabancı zincirlere devredilen Emek Otellerinden en büyük yenileme yatırımı 34.8 trilyon TL ile Swissotel’e devredilen Bursa Çelik Palas’a yapılacak. Swissotel’in devraldığı İzmir Efes Oteli için yapılacak yenileme yatırımı ise 34.4 trilyon olarak belirlendi.
Radisson SAS’a devredilen Ankara’daki Stad oteli İstanbul’daki Maçka Oteli için yapılacak yenileme yatırımları ise toplam 33.6 trilyon TL olarak öngörülüyor. Millenium Coptorn’a devredilen Ankara’daki Büyük Ankara ile İstanbul’daki Tarabya Oteli’ne yapılacak yenileme yatırımının tutarı ise 33.4 trilyonu buluyor.

40 MİLYON DOLAR EMEKLİ SANDIĞI’NDAN
Emek Otellerini devralan uluslararası zincirler ile imzalanan anlaşmalara göre, otelleri kiralama ya da işletmek üzere alan firmalar tesislerin yenilenmesi için gerekli olan 140 milyon dolarlık finansmanın 40 milyon dolarlık bölümü Emekli Sandığı, 100 milyon doları ise yabancı zincir firmaları tarafından karşılanacak.
Emek Otellerini devralan uluslararası zincirler, yapacakları yenileme yatırımları için teşvik belgesi alırken yenileme yatırımının gereksindiği 100 milyon dolarlık finans kaynağını temin etmek için yurtdışından kredi bulmayı taahhüt etmişti.

OTEL ZİNCİRLERİ KREDİ ARIYOR
Emekli Sandığı’nın bağlı olduğu Maliye Bakanlığı ile Emek Otelleri’ni devralan zincirler arasında yapılan anlaşmaya göre, otellerde yapılacak yenilemelerin 2 yıl içinde tamamlanarak hizmete girmesi gerekiyor.
Emek Otellerini devralan Swissotel, Millenium Coptorn ve Radisos SAS zincirlerinin yapılacak yenileme yatırımlarının gereksindiği finansman kaynağını sağlamak için İngiltere, Amerika, İsviçre ve Belçika’daki finans kuruluşlarıyla görüşmeler yaptıkları öğrenildi.

12 ZİNCİRDEN TEKLİF GELMİŞTİ
Emek Otelleri’nin devri ile ilgili uluslar arası otel işletme zincirlerine yapılan çağrıya 12 zincirden teklif gelmişti.
Gelen teklifleri değerlendiren Emekli Sandığı yöneticileri en iyi teklifi verenleri seçerek beş tesisin bir bölümünü kira bir bölümünün de işletme hakkını devretti.
İşletme hakkı devredilen emek otellerinden İstanbul’daki Maçka Oteli tamamen yıkılıp yeniden inşa edilecekken, diğer otellerin bir bölümü yapılacak yenileme yatırımlarından sonra işletmeye açılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emek-otelleri-yenilenme-ataginda_1421.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!