Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Emek'e Plaket Asıldı: Yıktırmıyoruz!

Önceki gece kapatılan Emek Sineması’nın önünde yine eylem vardı. İstanbul Kültür Sanat Varyetesi’nin facebook üzerinden organize ettiği protesto eyleminde önce ‘Emek bizim, İstanbul bizim, yıktırmıyoruz’ başlıklı basın açıklaması okundu, ardından yıkılması gündemde olan binadaki tarihi İnci Pastanesi’nin sahibi bir konuşma yaptı.

Radikal Gazetesi
Emek'e Plaket Asıldı: Yıktırmıyoruz!

Önceki gece (10 Nisan 2010) kapatılan Emek Sineması’nın önünde yine eylem vardı. İstanbul Kültür Sanat Varyetesi’nin facebook üzerinden organize ettiği protesto eyleminde önce ‘Emek bizim, İstanbul bizim, yıktırmıyoruz’ başlıklı basın açıklaması okundu, ardından yıkılması gündemde olan binadaki tarihi İnci Pastanesi’nin sahibi bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Emek Sineması’nın duvarı matkapla delinerek “10 Nisan 2010. Emek Sineması Hala Burada. Yıkmak İstiyorlar. Yıktırmıyoruz.” yazılı tabela asıldı.

‘Yıktırmıyoruz’ tabelasının hemen altında, Beyoğlu Belediyesi’nin astığı ve binanın tarihi bir bina olduğunu gösteren bir tabela olması manidardı. Tabelada ‘Melek Sineması, 1924-1957, Adını duvarlarından melek figüründen alan sinema İstanbul’un en güzel sinemalarından biriydi’ yazıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emeke-plaket-asildi-yiktirmiyoruz_78486.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!