Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı Yıl Sonunda Açılacak

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının yıl sonunda hizmete açılacağını söyledi.

yapi.com.tr
Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı Yıl Sonunda Açılacak

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan'daki yatırım çalışmalarını anlattı. Emlak Kulisi'nde yer alan habere göre; Eyüpsultan'ın ulaşım açısından İstanbul'un en rahat ve en iyi ilçelerinden biri haline geleceğini belirten Başkan Remzi Aydın şu bilgileri verdi:

"Gayrettepe-Bağcılar Metrosunun önemli bir kısmı ilçemizden geçiyor. Şuan yapımı hızla devam ediyor ve artık sonlara doğru geliyor. Büyükşehir belediyemiz bu yıl sonu itibariyle inşallah hizmete açmayı düşünüyor. Ve açıldığında, Taksim-Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane yönlerine giden yolcularımız metroyla çok rahat gidebilecekler”

Tramvay hattı yıl sonunda açılacak
Başkan Remzi Aydın, Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının yıl sonunda hizmete açılacağını belirterek şunları söyledi:

“Yine yapımı hızla devam eden Eminönü-Alibeyköy tramvayımız var. İnşallah o da yıl sonuna hizmete açılacak. Bu tramvay hattı hizmete girdiğinde Unkapanı, Eminönü bölgesine giden yolcularımız tramvayla gidebilecekler. Hem metro hem tramvay ulaşımımızı çok rahatlatacak. Saatte binlerce yolcu taşıyabilme kapasitesine sahip olan bu iki raylı sistemle karayolu taşımacılığının önemli bir yükü azalmış olacak ilçemizde”

Silahtarağa Tüneli hakkında da açıklamalar yapan Başkan Remzi Aydın şöyle devam etti:

“Silahtarağa Tünelimiz başladı. O da yıl sonuna bitmiş olacak. Bu tünel bittiğinde ciddi bir şekilde Alibeyköy trafiği rahatlayacak. Köprülerle, viyadüklerle, raylı sistemlerle ilçemizin diğer ilçelere bağlantısı da kuvvetlenecek, çeşitlenecek.

İnanıyorum ki yıl sonu itibariyle çok ferah çok rahat ulaşılan, ulaşımı sağlanan bir ilçe haline geleceğiz. Esasında bizim ilçemizdeki sabahları olan trafik sıkışıklığı biraz palyatif. Daha doğrusu biraz geçici.

"Trafik rahatlayacak"
Özellikle Balat'dan, Fener'den trafik sıkışıklığının geriye basmasıyla etkileniyor ilçemiz. Aslında ilçemizde herhangi bir noktada trafik sıkışıklığı söz konusu olmuyor. Bilgi Üniversitesinin orada sabahları bazı çalışmalar yapmamız gerekiyor.

Önümüzdeki günlerde Bilgi Üniversitesi Rektörü ile bir çalışma yapacağız. Yaklaşık 2-3 saatlik bir çalışma ziyaretinde bulunacağım Bilgi Üniversitesine. Hem üniversite ve çevresi hem de çevresindeki trafik akışıyla alakalı uzman arkadaşlarla bir araya geleceğiz.

Orada bazı düzenlemeler yapacağız. Emniyettepe ve Güzeltepe mahallelerimizi ilgilendiren çalışmalar ve düzenlemeler olacak. Kavşak çalışması olacak. Necatibey'den aşağıya inen yerdeki dönüşü kapatmayı düşünüyoruz.

Dolayısıyla bu çalışmalar yapıldığında Mareşal Fevzi Çakmak, Bilgi Üniversitesi ve Kağıthane yönlerinde trafiğin ciddi bir şekilde rahatlayacağını söyleyebilirim”

http://www.yapi.com.tr/haberler/eminonu-alibeykoy-tramvay-hatti-yil-sonunda-acilacak_164463.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!