Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eminönü, Sirkeci ve Beyazıt Yeniden Düzenleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Gürtuna, “Eminönü-Sirkeci-Beyazıt Meydan ve Arterlerinin Düzenleme İnşaatı”nın temelini attı. “Eminönü-

NTV-MSNBCb>İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Gürtuna, “Eminönü-Sirkeci-Beyazıt Meydan ve Arterlerinin Düzenleme İnşaatı”nın temelini attı.

“Eminönü-Sirkeci-Beyazıt Meydan ve Arterlerinin Düzenleme İnşaatı”nın ilk etabı olan Eminönü bölümünün 6.5 trilyon liraya malolması öngörülüyor. Çalışmanın yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Eminönü’ndeki Yeni Camii önünde düzenlenen törende konuşan Başkan Gürtuna, bölgenin tarihi ve turistik önemine dikkat çekerek, daha önce burada altyapı çalışmalarını tamamladıklarını ve atıksu sorununu çözdüklerini anlattı. “Burası en prestijli, en düzgün yer haline gelecek” diyen Gürtuna, bölgede kötü görüntü oluşturan yapıların da kaldırılacağını söyledi. Bunun için ilk olarak Yeni Camii önündeki zabıta noktasını kaldıracaklarını vurgulayan Gürtuna, “Önce kendimizden başlıyoruz, kimse itiraz etmez bu durumda değil mi?” şeklinde konuştu. Eminönü’ndeki otobüs duraklarının da kaldırılacağını ifade eden Gürtuna, şunları söyledi: “Tarihi doku içindeki rahatsız edici tüm görüntüler kaldırılacak. Bu yaptığımız çalışma ile Eminönü Meydanı, Sultanahmet ve Beyazıt tarihi şahsiyetine, güzelliğine kavuşacak. Bütün bölge elden geçirilecek. Bu bölge pırıl pırıl hale gelecek.”
Eminönü Belediye Başkanı Lütfi Kibiroğlu da, Eminönü’nün İstanbul’un kalbi olduğunu belirterek, “Onun için buraya yapılan hiçbir yatırım boş ve gereksiz değildir” dedi.
Konuşmaların ardından, temel atma törenine geçildi.
Gürtuna, Yeni Camii önündeki alanda ilk granit taşı yerleştirerek, meydan ve arterlerin düzenleme inşaatını başlattı.
“Eminönü-Sirkeci-Beyazıt Meydan ve Arterlerinin Düzenleme İnşaatı”nın ilk etabı olan Eminönü bölümünün 6.5 trilyon liraya malolması öngörülüyor. Çalışmanın yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eminonu-sirkeci-ve-beyazit-yeniden-duzenleniyor_5087.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!