Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Emlak Piyasasında Yeni İlçe Endişesi

Hükümetin, Konak ve Karşıyaka ilçelerini bölerek, ‘Karabağlar’ ile ‘Bayraklı’ ilçelerini kurma girişimi, gayrimenkul sektöründe belirsiz bir hava yarattı. Değerlerin yüksek olduğu yerlerde düşüş yaşanacağı korkusu hakim.

Milliyet Gazetesi
Emlak Piyasasında Yeni İlçe Endişesi

ükümetin, Konak ve Karşıyaka ilçelerini bölerek, ‘Karabağlar’ ile ‘Bayraklı’ ilçelerini kurma girişimi, emlak piyasasında ciddi endişe yarattı. Fahrettin Altay, Üçkuyular, Manavkuyu gibi mahalleler başta olmak üzere, emlak değerlerinin yüksek olduğu yerlerde düşüş yaşanacağı söylentisi, kulaktan kulağa yayılıyor. Meclis’ten geçen karara zaten tepkili olanlar, şimdi daha da kızgın.

Düzensiz yapılaşmanın yoğunlukta olduğu Karabağlar bölgesine dahil olması planlanan Fahrettin Altay, Üçkuyular, Esentepe, Poligon, Metin Oktay, Basın Sitesi, Arap Hasan, Bahçelievler gibi düzenli mahallelerde fiyatların düşeceği endişesi konuşulmaya başlandı. Aynı durum, Bornova’dan koparılarak Bayraklı’ya bağlanan Manavkuyu Mahallesi için de geçerli.

Güleroğlu: Endişeye gerek yok
İzmir Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Mesut Güleroğlu ise, gayrimenkul sahiplerini endişelendirecek bir durum olmadığını savundu.
Güleroğlu, Karabağlar ve Bayraklı ilçelerinde kurulacak yeni belediyelerin, bu bölgelerdeki imar sorunlarını çözmesi durumunda, endişelerin aksine pek çok yerde değer artışı beklediğini dile getirdi. Özellikle Karabağlar’daki işletmelerin geçici ruhsatlarla çalıştığını hatırlatan Güleroğlu, “Belediye bu sorunu çözerse, bu bölgede rant yükselecektir. Üçkuyular, Fahrettin Altay, Poligon, Bahçelievler gibi mahallerde durum değişmez. Hatta yükselebilir. Bayraklı ve Karabağlar’da gerçekleştirilecek kent dönüşümü projeleri de rant artışı sağlayacak. Bayraklı sahilinde uygulanacak Yeni Kent Planı da bu ilçedeki rantı artıracak” iddiasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-piyasasinda-yeni-ilce-endisesi_60323.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!