Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Emlak Vergisi Beyannamesinde Son Hafta

Bu sene içerisinde gayrimenkul satın alan kimselerin emlak vergisi mükellefiyeti 2019 yılında başlıyor. Yeni alınan gayrimenkuller için sene sonuna kadar emlak vergisi beyannamesi verilmesi gerekiyor.

yapi.com.tr
Emlak Vergisi Beyannamesinde Son Hafta

Milyonlarca gayrimenkul sahiplerini ilgilendiren emlak vergisinde ödeme dönemi geçtiğimiz Kasım ayının sonunda sona erdi. Mükellefler ödemelerini en son 30 Kasım 2018 tarihinde yaptı. Bu sene gayrimenkul satın alanların vergi mükellefiyeti ise 2019 yılında başlayacak olup, yeni alınan gayrimenkuller için sene sonuna kadar emlak vergisi beyannamesi verilmesi gerekiyor. Henüz beyanname vermemiş kimselerin önünde ise son 1 hafta kaldı. Bu süre zarfı içinde gayrimenkul sahiplerinin beyannamelerini vermeleri gerekiyor.

Emlak Kulisi'nde yer alan habere göre; bildirimin süresinde verilmemesi halinde, kanunen vergi idarece tarh ediliyor. İdarece tarhiyatta her yıla ilişkin vergi değeri, 29 uncu madde hükmü dikkate alınarak hesaplanıyor.

Emlak vergisi ödeme zamanı 2019
Emlak vergisi, 1 Mart-31 Mayıs 2019 ve 1-30 Kasım 2019 tarihlerinde ödeniyor. Emlak vergisi ödemeleri online bir şekilde yine e-belediye sistemi üzerinden yapılabileceği gibi, belediyeye giderek emlak hizmetleri / tahsilat vezneleri bölümünden de yapılabiliyor. Vergisi ödenecek taşınmazın bir başka yerde olması halinde ise yine ödemeler tüm belediyelerden yapılabileceği gibi PTT aracılığı ile de yapılabiliyor.

ETİKETLER: Emlak vergisi
http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-vergisi-beyannamesinde-son-hafta_169475.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!