Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Emlakçılar Odası'nda Tartışmalı Seçim Yarışı

İstanbul Umum Emlakçılar Odası'nın genel kurul toplantısına yolsuzluk iddiaları damgasını vurdu. 26 yıldır İstanbullu emlakçıların başkanlığını yürüten Sabri Ateş, rakibi Güngör Ataç ve ekibinin oda tarafından kurulan gayrimenkul şirketi WEC ve emlakçılık eğitimleri başta olmak üzere sert eleştirileriyle karşılaştı.

Referans Gazetesi
1 Emlakçılar Odası'nda Tartışmalı Seçim Yarışı

İstanbul Umum Emlakçılar Odası'nın genel kurul toplantısına yolsuzluk iddiaları damgasını vurdu. 26 yıldır İstanbullu emlakçıların başkanlığını yürüten Sabri Ateş, rakibi Güngör Ataç ve ekibinin oda tarafından kurulan gayrimenkul şirketi WEC ve emlakçılık eğitimleri başta olmak üzere sert eleştirileriyle karşılaştı.

Bir önceki genel kurula göre katılım sayısının ikiye katlandığı dünkü genel kurulda faaliyet raporlarıyla ilgili yapılan konuşmalar sırasında salonda tansiyon ve gerilim arttı. Faaliyet raporlarının okunmasının ardından söz alan Yaşar Ovalı, mevcut yönetimin yolsuzluklarla ilgili hesap vermeden 4 yıl daha yetki istemesini eleştirdi. Ovalı,  "Bizim paramız olan 850 bin TL'yi WEC adlı şirkete aktardılar. 3 yıldır WEC'in genel kurulu toplanmadı, sermayesi sıfırlandı. Tasfiye edilmesi gereken bir şirketi satılacak görüntüsü çizmeye çalışıyorlar. WEC'in sermaye açığı 27 bin lira, 3 yıllık zararı ise 858 bin lira. Hepimizin parası yok edildi" iddiasında bulundu.

Sabri Ateş yönetimini sert eleştirenlerden Zeki Akyürek de sırf 400 lira kurs parası alabilmek için odanın herkese sertifika dağıttığını iddia etti.

Güven sorunu yaşayan emlak komisyoncularına yeni bir imaj çizmek için aday olduğunu açıklayan Güngör Ataç da, faaliyet raporlarındaki sair giderlerin ne anlama geldiğini sordu. Ataç, WEC de Sabri Ateş ve arkadaşlarının 99 yıllığına yönetimde murahhas üye olarak kalmalarını da gündeme getirdi.
 
Kimsenin boğazını sıkmak istemedik

Kürsüde iddialara cevap veren Sabri Ateş ise  WEC tirketinin kuruluşunda Ovalı'nın da imzası olduğunu kaydetti. Ateş, "Biz bu şirketi iddia edildiği gibi 850 bin değil 650 bin lira sermaye ve 38 ortakla kurduk. Ana sermaye parası ödeyen ortak sayısı 8 'i geçmez. WEC'in ortaklarından ve bayilerinden toplam 489 bin liralık alacağı var. Piyasadaki para sıkışıklığı nedeniyle kimsenin boğazını sıkmak istemedik"  dedi. 99 yıl boyunca WEC şirketinin yönetiminde olacağı iddialarını da yalanlayan Ateş, rakip ekibin elinde iddiaları kanıtlayacak bir belge bulunmadığını söyledi. Konuşmaların ardından faaliyet raporu ve yönetim oy çokluğu ile kabul edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlakcilar-odasinda-tartismali-secim-yarisi_76437.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • gün gelecek herkes adelete hesap verecek, kimsenin yaptığı çaldığı yanına kar kalmayacak YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!