Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Emlakçılar Seçime Gidiyor

İstanbul Emlakçılar Odası’nın genel kurulu 7 Şubat Pazar günü Mecidiyeköy Kültür Merkezi’nde yapılacak. Genel kurulda ilk defa, kurulduğu tarih olan 1999 yılından beri başkanlık görevini sürdüren Sabri Ateş’in karşısında bir aday olacak. Adaylığını açıklayan İnşaat Mühendisi ve Plan Emlak Genel Müdürü Güngör Ataç, emlakçılık sektörünün imajını

yapi.com.tr
Emlakçılar Seçime Gidiyor

İstanbul Emlakçılar Odası’nın genel kurulu 7 Şubat Pazar günü Mecidiyeköy Kültür Merkezi’nde yapılacak. Genel kurulda ilk defa, kurulduğu tarih olan 1999 yılından beri başkanlık görevini sürdüren Sabri Ateş’in karşısında bir aday olacak. Adaylığını açıklayan İnşaat Mühendisi ve Plan Emlak Genel Müdürü Güngör Ataç, emlakçılık sektörünün imajını düzeltmeyi hedeflediğini söyledi.

Emlakta Yeni Oluşum Grubu’nun desteğiyle adaylığını açıklayan Ataç, yaklaşık 3000 üyenin katılacağı genel kurulda başkan seçilmesi halinde sektörün kurumsal bir yapıya kavuşup daha iyi hizmet vermesini sağlayacağını iddia etti. Ataç, emlakçıların yaşadığı sorunların bilincinde olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

“Emlakçılıkta temel sorun, kamuoyunun emlak sektörüne olan güvensizliğidir. Bu sorun da sektörün itibarını zedeliyor. İnsanlara temel yaşam ve çalışma alanları kazandırmak gibi önemli bir misyonu olan sektör, hak ettiği itibarı halen kazanamamıştır. Uzun yıllardır bu mesleğe hizmet eden Sayın Sabri Ateş’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, artık sektörün kabuk değiştirmesi gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle de adaylığımı açıklıyorum”.

‘Haksızlıkların hesabını soracağız’

Güngör Ataç, İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı olması durumunda yapacağı uygulamaları ise şöyle açıkladı:

“Yapılan her şeyi, yürütülen her aktiviteyi mercek altına alacağız. Haksızlıkların hesabını soracağız. Bugüne kadar çıkartılması bir şekilde engellenen, Emlakçılar Kanunu’nun çıkarılması için elimizden geleni yapacağız. Bakkalın, manavın, kasabın, yöneticinin, evde çalışan kişilerin korsan emlakçılık yapmaması için mücadele edeceğiz. Sertifika almayı belli standartlara bağlayacağız ve zaten kalabalık olan sektörün rahat bir nefes almasını sağlayacağız. Üyelere hukuk danışmanlığı için oda bünyesinde avukatlar istihdam edeceğiz. Ayrıca gereksiz tüm masrafları kesecek ve oluşturulacak yardımlaşma fonu ile zor durumdaki oda üyesi emlakçılara destek olacağız. Odaya kayıtlı üyelere ücretsiz periyodik olarak mesleki eğitimler vereceğiz”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlakcilar-secime-gidiyor_76194.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!