Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

EMO’da 47. Çalışma Dönemi Başladı

Elektrik Mühendisleri Odası'nın 22-23 Ağustos 2020 tarihlerinde yapılan 47. Olağan Genel Kurulu'nda seçilen Yönetim, Onur ve Denetleme kurulları 29 Ağustos 2020 tarihinde düzenlenen tören ile göreve başladı.

yapi.com.tr
EMO’da 47. Çalışma Dönemi Başladı

Elektrik Mühendisleri Odası'nın (EMO) 47. Olağan Genel Kurulu kapsamında 23 Ağustos 2020 tarihinde seçilen 47. Dönem Yönetim, Onur ve Denetleme kurulları, 29 Ağustos 2020 Cumartesi günü törenle görevi devraldı. Yönetim Kurulu yaptığı ilk toplantıda görev dağılımını gerçekleştirdi. EMO 47. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Bülent Pala, Başkan Yardımcılığını Şaban Filiz, Yazmanlığını Ş. Can İncebıyık, Saymanlığını Çiğdem Gündoğan Türker üstlenirken, Olgun Sakarya, Mehmet Özdağ ve Seyfettin Atar Yönetim Kurulu Üyesi oldular.

EMO 47. Olağan Genel Kurulu'nda seçilen Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu da ilk toplantılarını aynı gün yaparak görev dağılımını belirlediler. EMO Onur Kurulu Başkanlığı'na İlhan Metin, Raportörlüğe Eylem Ölmezoğlu; EMO Denetleme Kurulu Başkanlığı'na Suat Yılmaz, Raportörlüğe Hüsamettin Pala seçildi.

 

 

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Bülent Pala, Fırat Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olup, 1987-2006 yılları arasında Türk Telekom'da; 2006-2016 döneminde de Pamukkale Üniversitesi'nde araştırmacı olarak çalıştı. Halen özel sektörde çalışmaya devam ediyor. EMO Denizli Şubesi'nde 2002 yılından bu yana Üye, Sayman, Denetçi, Yazman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlendi.

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban Filiz, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra PTT Diyarbakır Bölge Başmüdürlüğü, DSİ 10. Bölge Müdürlüğü, TCDD, TEK ve Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş'de çalıştı. 2003 yılında emekliye ayrıldı. 10. Dönem EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, 33. Dönem EMO Onur Kurulu Üyeliği, 34. Dönem EMO Yönetim Kurulu Yazmanlığı ve 42. Dönem EMO Denetleme Kurulu Üyeliği yaptı.  

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Yazmanı Ş. Can İncebıyık, Anadolu Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra 2016-2017 döneminde EMO Test Ölçüm Merkezi'nde görev aldı. 2018 yılından bu yana Serbest Müşavir Mühendis olarak mesleki faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıca EMO Ankara Şubesi 25. Dönem komisyonlarındaki görevine devam ediyor.

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Saymanı Çiğdem Gündoğan Türker, Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. 2016 yılından bu yana İstanbul Gedik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. EMO Kocaeli Şubesi 3. Dönem'de Yönetim Kurulu Üyesi, 4. ve 9. dönemlerde Sayman, 10. Dönem'de Yazman olarak yer aldı.

 

 

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Sakarya, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra TEDAŞ'ta çalıştı. 22. Dönem EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı; 37 ve 38. Dönemler EMO Denetleme Kurulu ve Onur Kurulu Üyeliği ile 39 ve 40. dönemler Onur Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlendi. EMO Enerji Komisyonu ve Çalışma Grubu'nda yer aldı ayrıca EMO Enerji Birim Koordinatörlüğü yaptı.

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuş olup, Türk Telekom Samsun İl Müdürlüğü Bilişim Ağları Müdürlüğü'nde çalıştı. EMO Samsun Şubesi`nde çeşitli dönemlerde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yazmanlık görevlerinde bulundu, 4 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlendi. Ayrıca Oda komisyonlarında yer aldı. Halen Samsun Çevre Platformu Sözcülüğü görevini yürütüyor.

47. Dönem EMO Yönetim Kurulu Üyesi Seyfettin Atar, ODTÜ Gaziantep Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü`nden mezun olduktan sonra, TRT Çukurova Müdürlüğü'nde çalıştı. Halen Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. EMO Mersin Şubesi'nde 2002-2010 yılları arasında Üye, Sayman ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra 2010 yılından bu yana EMO Mersin Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emoda-47-calisma-donemi-basladi_181513.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!