Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

En Değerli Arazinin Satışı ‘Kavgaya’ Takıldı

Yerli ve yabancı yatırımcıların dört gözle beklediği İstanbul Zincirlikuyu’daki Karayolları Genel Müdürlüğü arazisinin satışının İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) arasında uzlaşma sağlamadığı için geciktiği öne sürüldü.

Vatan Gazetesi
En Değerli Arazinin Satışı ‘Kavgaya’ Takıldı

erli ve yabancı yatırımcıların dört gözle beklediği İstanbul Zincirlikuyu’daki Karayolları Genel Müdürlüğü arazisinin satışının İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) arasında uzlaşma sağlamadığı için geciktiği öne sürüldü. 18 Ağustos’ta Milli Emlak tarafından 460 milyon 550 bin YTL’ye satılması planlanan ancak ihaleye üç gün kala iptal edilen ilk satıştan sonra ÖİB’e devredilen arazinin değerini artırmak için projeye residence, otel, kongre merkezi, alışveriş merkezi eklendiği, ancak arazinin emsal değeri, imar durumu gibi konularda belediye ile uzlaşma sağlanamadığı belirtiliyor.

İhaleye ilgi duyan yatırımcılar ise ihalenin gecikmesinden şikayet ediyor. Belediye ile ÖİB arasında sorun olduğunu belirten bir talip, “Arazinin değerini artırmak için projeyi geliştiriyorlar. Satış, bu kez açık artırmaya gidilerek yapılacak. Ancak süreç yavaş işliyor. En geç Ekim’de ihale yapılır deniyordu. Ama daha ilana bile çıkamadılar. Belediye ile ÖİB arasında sorun var ve bunları çözmeye çalışıyorlar” yorumunu yaptı.

Otel, residence, alışveriş merkezi gibi eklemelerle söz konusu arazinin değerinin 500-600 milyon doları bulacağına dikkat çekiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-degerli-arazinin-satisi-kavgaya-takildi_49169.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!