Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

En Değerli Arsanın Satışı 14 Aralık’ta

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarihinin en büyük gayrimenkul satışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Vatan Gazetesi
En Değerli Arsanın Satışı 14 Aralık’ta

b>Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarihinin en büyük gayrimenkul satışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. TMSF Marmaris kıyı şeridinde yer alan, Yurtbank’ın sahibi Ali Balkaner’in şirketlerine ait olan turizm tesisi imarlı 40 bin 770 metrekare alanlı arsayı 60 milyon YTL’ye satışa çıkardı. İhale 14 Aralık’ta gerçekleştirilecek.

İhaleye katılacakların, geçici teminat olarak 60 milyon YTL’nin yüzde 5’i olan 3 milyon YTL’yi TMSF’nin İşbankası Balmumcu şubesine yatırması gerekiyor. İhalede önce kapalı zarf ile teklif alınacak. Ardından açık artırmaya geçilecek.

2 bin 771, 4 bin 274 ve 33 bin 725 metrekare alanlı 3 parselden oluşan arsaların denize kıyısı 150 metre uzunlukta. Halen içinde su kulesi olan ve narenciye bahçesi olarak kullanılan arsalar turizm imarlı. 1.30 emsali olan arsalara yaklaşık 53 bin metrekare alanlı inşaat yapılabilecek. Yapılacak inşaat 5 katı geçemeyecek.

TMSF’nin bundan önceki gayrimenkul satış rekoru Torunlar Gıda’ya sattığı Büyükdere Caddesi üzerindeki 13 bin metrekare arsaydı. Gökdelen imarlı arsa 45 milyon YTL’ye el değiştirmişti. 25 milyon YTL değerindeki Uzanlar’ın Yeniköy’deki yalısı, 22 milyon YTL’ye Suzan Sabancı Dinçer-Haluk Dinçer çiftine satılan Erol Aksoy’un yalısı ve 45 milyon YTL’den satılmak istenen bombalanan HSBC binası da TMSF’nin diğer en değerli gayrimenkulleri arasında yer almıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-degerli-arsanin-satisi-14-aralikta_49925.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!